Rauno Repomies
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 18 656
Älä unohda ens kesälle lanseerattavaa ”license to play” -mallistoaJa hei sitä ennenkin playout ottelut. Näistä peleistä saa pitää kaikki tuotot, kassakone vain kilisee.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Älä unohda ens kesälle lanseerattavaa ”license to play” -mallistoaJa hei sitä ennenkin playout ottelut. Näistä peleistä saa pitää kaikki tuotot, kassakone vain kilisee.
Menee aika rankasti nyt ohi ketjun aiheen, mutta en mää ainakaan varsinaisesti sanoisi Ifk:ta miksikään esimerkiksi, kun katsoo jo edeltäviä kausiaMiten meidän tilanne tällä hetkellä eroaa helsingin ifksta?
Ifk pitää maanantaina ison tiedotus tilaisuuden, johon osallistuu ihmisiä seuran ylintä johtoa myöden. Heillä on kasassa 12 sarja pistettä. Ifklla on 12 avausmies sivussa, joten mielestäni ihan inhimillistä, että peli ei ole sujunut.
Mitä tekee Ilves? Meidän seurajohto pyytää maikkarin tekemään henkilökuva haastattelua.
Hyvät toverit ja muut Ilves fanit. Tässä näette suurseuran ja puuhastelijoiden eron. Ifkssa johtoa kiinnostaa. Ilveksessä ei. Todennäköisesti niinkuin Jalo, Laukkasen muistopuheessa mainitsi mies on jossain Espanjan rannalla ryystämässä Sangriaa.
Eilinen (itselleni viimeinen niitti) todisti sen mitä pelkäsin. Meidän pelaajia ei nyt jostain syystä kiinnosta. Siis kaikessa yksinkertaisuudessa tuon ottelun olisi Ilves voittanut, jos pelaajia olisi kiinnostanut edes vähän. Vastassa oli materiaaliltaan ehkä noin top 5 mestis porukka. Ilveksen ja pukukopin sisällä on nyt jotain mätää. Pelaajat eivät pelaa toisilleen. Ymmärtäisin, jos tälläinen kiinnostukuksen puute näkyisi yksittäisissä peleissä, mutta kun se on ollut alkukauden trendi. Verhot pitäisi nyt avata.
Nyt on Niemelän projektin toinen kausi menossa ja kaiken järjen mukaan meidän kuuluisi taistella mestaruudesta. Jos tämä syksy päättyy Niemelän potkuihin, kenen projekti alkaa?
Olen kyllä edelleen täysin hukassa näiden ketjujen kanssa, pahoittelut.Menee aika rankasti nyt ohi ketjun aiheen, mutta en mää ainakaan varsinaisesti sanoisi Ifk:ta miksikään esimerkiksi, kun katsoo jo edeltäviä kausiasamalla viivalla nyt ollaan ja ihan yhtä huonoja reagoimaan yhtään mihinkään.
Aamen.Kerkkänen, Henman, Palola.
Siinä Ilveksen hankinnat. Kaikki toki suomalaisia, mutta kertoo hyvin sen totuuden millaista metritavaraa on saatavilla tässä vaiheessa kautta.
Ilves jätti rosterinsa jo keväällä lukumääräisesti kummallisen ohkaiseksi. Aivan samanlaista räpellystä Koskelalta on täyttää edellä mainituilla herroilla junioreiden pelipaikkoja kun ne viimeiset rahat olisi pitänyt pistää puolustuksen vahvistamiseen.
Koko helvetin orkesteri on tosin jo niin sekaisin, ettei tässä mitkään hankinnat suuntaa ratkaise.
Fantasioidaan hieman ensi kaudesta.
+ Tapola
+ Iksa
+ Are
+ Koivula
+ Lööf
+ Simmen jatkot
+ Ennakolta top3 maalivahti Liigaan
Tietysti tämä edellyttäisi johdolta aggressiivista halua olla Suomen ykkönen.
Ikonen pelasi taas eilen normaalisti. Hiukan vajaa 15 minuuttia.
Jos joku häntä tänne haaveilee.
Jotain pitää tapahtua, onko mitään huhuja liikkeellä, oikeasti? Tuonon 3me joukkue, jossa valuvikoja, jotka pitää poistaa, makso, mitä makso, mutta jotain pitää tapahtua.
Ifk vähän rajoilla kun sielä ollut tuo Raskin keissi ja hierojien ahdistelukohu.No, odotellaan vähän mitä Hifki ilmoittaa, ilmeisesti Cal Foote ainakin osana pakettia. Sehän on todella kova pelimies, mutta ehkä en juuri sitä haluaisi vaikka oikeudessa syyttömäksi todettiinkin.
Koivula puolestaan eilenkin kokoonpanon ulkopuolella. Eiköhän Koivula ainakin johonkin tuolta ole lähdössä kauden mittaan. Eri asia sitten, että onko Ilvekseen, vai onko osa esimerkiksi Hifkin huomista pelaajapakettia.
Vaikea nähdä että olisi mitään järkeä sijoittaa rahaa todelliseen laatupelaajaan joka on kaiken lisäksi oma kasvatti.Koivula puolestaan eilenkin kokoonpanon ulkopuolella. Eiköhän Koivula ainakin johonkin tuolta ole lähdössä kauden mittaan. Eri asia sitten, että onko Ilvekseen, vai onko osa esimerkiksi Hifkin huomista pelaajapakettia.
Tätä taustaa vasten en hankkisi Footea. Joku tulee tähän sanomaan, että joo mutta kun ei sitä tuomittu raiskauksesta. Teknisesti ottaen ei, mutta kuitenkin heilutteli helikopteria naisen naamalla ilman toisen suostumusta. Tämä on ihan myönnetty homma noissa oikeudenkäynneissä.Ifk vähän rajoilla kun sielä ollut tuo Raskin keissi ja hierojien ahdistelukohu.