• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Dominik Pavlát

Nyt on Dominolla vuosisadan mahdollisuus pelata itsensä ykkösveskaksi. Jos Hölöllä on vähääkään pelisilmää niin Armalis on kaukana maalilta ens pelissä. Rima ei ole kovin korkealla tason suhteen. Kunhan ei mene helppoja ja ottaa pari hyvää koppia niin ollaan jo hyvillä
 
Jos Pavlat on uunissa keskiviikkona mikä olisi tällä hetkellä täysin ymmärrettävää. Toivottavasti näkee sen nimenomaan mahdollisuutena eikä pelkää sitä. Nyt tarvitaan rauhallisuutta eikä hätäisiä liikkeitä.
 
Yksi asia mikä myös puoltaa Dominon laittamista maaliin tässä kohtaa. On se, että jos tästä jotenkin selvitään niin sieltä tulee hyvin todennäköisesti Tappara. Siinä voisi olla meidän oma pieni mörkö naapurin suuntaan mihin hakata päätä.
 
No niin, nyt on sitten Pavlatilla tupla tai kuitti -tilaisuus. Mies voi nousta vielä montun pohjalta koko Ilves-yhteisön sankariksi tai vaihtoehtoisesti tilata paluulipun Tsekkeihin jo huomiseksi.

Raaka peli, mutta sitä huippu-urheilu ja etenkin maalivahdin rooli on. Toivotaan nappi-iltaa Dominikille!
 
Haluan uskoa tähän korttiin nyt. Miksi? Mantas on ollut varmaeleisempi ja rauhallisempi maalin suulla, mutta silti on mennyt maaleja. Toivotaan Dominon energian ja räjähtävyyden vuoksi parempaa onnistumismahdollisuutta, koska edelleen oletettavasti kuteja voi tulla vähän, mutta niitä voi välillä tulla vaarallisemmisya paikoista. Cama Domino!
 
Yksi asia mikä myös puoltaa Dominon laittamista maaliin tässä kohtaa. On se, että jos tästä jotenkin selvitään niin sieltä tulee hyvin todennäköisesti Tappara. Siinä voisi olla meidän oma pieni mörkö naapurin suuntaan mihin hakata päätä.

Tässä on tosiaankin hyvä paikka lämmittää Domino Tappara-sarjaan. Hän on ollut paikallisissa kuitenkin aivan kurko pidemmällä aikavälillä.
 
Kai se maalilla voi jatkaa....
 
Takaisin
Ylös