• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Liigan tuomaritoiminta



Tästå huomaa aika tyylikkäästi kuinka helvetin pihalla siellä tiistaina oltiin

- Klingbergin maalissa lähin tuosmri Wuorenheimo EI REAGOI mitenkään huitomiseen, pelkkä taklaus kiinnosti
- Latvalan tilanteessa todetaan että ei meinannut edes kuvakulmaa löytyä
- Poikkareista ei edes vastata miksi toinen sai boksin ja toinen ei saanut kymmenestä vastaavasta.

Mutta eiköhän tämä parivaljakko ole tänäänkin tuolla vislailemassa.

Mahtokohan vihellyksiin vaikuttaa, että oli kuvattavana kulissien takaa. Isommat paineet tulla vaikutetuiks kotijoukkueen valmentaja tai yleisö esimerkiksi.
 
Sitten tämmöinen todiste tuomarien käsittämättömästä paskuudesta vielä tuutataan kaiken kansan ihasteltavaksi. Onhan se helvetin hyvä antaa vitonen, kun yhdestäkään kamerasta ei näe tilannetta.

Mafia…
En kattonu videota enkä jaksa ja kerkiä, mutta sun tekstin ja nähtyjen kokemusten perusteella, on Liigan Tuomareilla hiukan parannettavaa. Emmä Ilveksen häviöissä Tuomareita syytä, mutta parannettavaa varmasti on.
 
Mites se kun Mänty liukastuu game 1 ja maali hylätään?
Eikös se nyt ollut tahaton??
Mäntykivi jäi makoilemaan maalivahdin alueelle. Mitä ihmeen väliä edes on sillä oliko tahaton vai ei? Haloo nyt ihan oikeasti.
 
Saat itsekkin vastata mutta kysytään yleisesti.
Pavlatin molemmat luistimet ovat alueen sisällä.
Eikö se muka riitä?
Puolet kropasta ei ollut, ei varsinkaan maila johon kontakti tuli.
 
IMG_3266.jpeg
 
Eli joka kerta kun Heljanko on alueelta ulkona niin saa kelata yli? Esim maalin takana?
No ei vitussa, miksi pitää heittäytyä lapselliseksi? Vai oletko ihan oikeasti noin tyhmä?
 
Takaisin
Ylös