Ottelutulosveikkaus SaiPa-Ilves 27.2.2019 klo 18.30

Saipan ukot jatkuvasti jäänpinnassa.
 
Jäähyjä jäähyjä.. näitä ei näköjään saada koko kauden aikana pois. Eka jäähy käänsi pelin virtauksen Saipalle, tuleeko nyt myös johtomaali.
 
Dostal vs Saipa. Alkakaa nyt jumalauta pelaan. Olis jo muutama lirahtanu aikasemmille kassareille.
 
Nyt saa Dostál sen ensimmäisen kunnon testinsä ja hyvin on toistaiseksi kestänyt.

Muukin joukkue voisi hiljalleen herätä tähän taistoon.
 
Ai että kun olisi Dostal ollut luukulla koko kauden. Missä sitä oltaisiinkaan.
 
Kuritonta peliä Ilvekseltä. Kapteenilta hölmö hyökkäyspään jäähy, ja Laaksoselta todella ylimielistä tekemistä hyökkäyssinisellä.

Onneksi hankittiin Dostal, pitää tällä hetkellä mukana pelissä.
 
Aivan jaloissa pyöritään. Mikä tolla Miehollakin nyt on. Toista peliä peräkkäin aivan pihalla. Ei yhtään peliä edistävää hyökkäyspään ratkaisua, omat miehet karkailee maalipaikkoihin puolustusalueella, aloitukset ei tartu..
 
Nyt ei riitä kärsivällisyys ja touhu aika kuritonta niinkuin yllä mainitaan. Parhaillaan (siis pahimmillaan) kolme äijää karvaa juoksemalla kiekon perässä kun pakit syöttelee.
Pikkuisen alemmas tuota karvausta ja rauhallista pelaamista. Malttia tarvitaan.
Dostal erän MVP.
 
Ompahan taas.. mutta meillä on kassari tällä hetkellä. Jalat haetaan erätauolla sitten sieltä bussista ja ruvetaan saatana taisteleen ja luistelemaan. Nyt herätys!!
 
Syöttöjen laatu aivan karmeaa. Joko kyse henkisistä jutuista, tai ihan puhtaasti taitotasosta. Ei vaan välttämättä riitä tällä materiaalilla. Ykkösketjun jälkeen secondary scoring osasto liian köykäistä. Enemmän tarvitsisi tukea sieltä osastolta.

Aloituksista ei tarvitse edes erikseen mainita.
 
Are ja maltti.
 
Takaisin
Ylös