Tulosveikkaus ja otteluseuranta HPK - Ilves 11.12.2021 klo 17.00

Status
Viestiketju on suljettu.
Sattuuko totuus?
Kannattaa myöhemmin - sitten kun kiihko on laantunut - katsoa toinen erä uusiksi. Pelillisesti ihan hyvä erä, mutta helpolla meni maalit omiin ja taas omista paikoista ei tehty, vaan rimat kolisi jne. Muutenkin ihmisillä tuntuu olevan vaikea erottaa, mikä on pelitapa ja mikä yksilöiden huonoa pelitavan suorittamista tai riittämätöntä henkistä tilaa.
 
Toivottavasti nää paskahousut tajuaa edes hävetä munattomuuttaan. Hienosti tappaa eilisen hyvän flown.
 
Vadim olisi pitänyt paljon aikaisemmin vaihtaa
 
  • Tykkää
Reactions: M_M
Kannattaa myöhemmin - sitten kun kiihko on laantunut - katsoa toinen erä uusiksi. Pelillisesti ihan hyvä erä, mutta helpolla meni maalit omiin ja taas omista paikoista ei tehty, vaan rimat kolisi jne. Muutenkin ihmisillä tuntuu olevan vaikea erottaa, mikä on pelitapa ja mikä yksilöiden huonoa suorittamista.
Kannattaa muistella ipa hpk peliä hakamettässä joka päätty 6-1
Siinä pelissä ipa oli ihan lapanen, vaikka voitettiin.
 
Selväähän tämä tulos oli viimeisestään ton 3-1 maalin jälkeen. Ei auta selittelyt ja hei HPK pelasi eilen. No, heille tietysti karmea tappio Jukurit pelissä. Tätä vähän ennakoin, että vaikeaa tulee.

No, Maanantaina Kärpät kumoon.

Kuhan ny Suomi hoitas vaan säbäfinaalin!
 
Selväähän tämä tulos oli viimeisestään ton 3-1 maalin jälkeen. Ei auta selittelyt ja hei HPK pelasi eilen. No, heille tietysti karmea tappio Jukurit pelissä. Tätä vähän ennakoin, että vaikeaa tulee.

No, Maanantaina Kärpät kumoon.

Kuhan ny Suomi hoitas vaan säbäfinaalin!
Ei siinäkään hyvältä näytä :(
 
Kannattaa myöhemmin - sitten kun kiihko on laantunut - katsoa toinen erä uusiksi. Pelillisesti ihan hyvä erä, mutta helpolla meni maalit omiin ja taas omista paikoista ei tehty, vaan rimat kolisi jne. Muutenkin ihmisillä tuntuu olevan vaikea erottaa, mikä on pelitapa ja mikä yksilöiden huonoa suorittamista tai riittämätöntä henkistä tilaa.

Tosi hyvä peli on ollut. Rimat ja lepoetu. Vitun Liiga, ei vaan voi peräkkäisissä peleissä jalka pysyä mukana jos toinen on pelannut ja toinen ei.
 
Todella vaikeaa on ymmärtää miksi 3-1 tilanteessa ei reagoitu esimerkiksi sillä maalivahdin vaihdolla, no taas joukkue näytti, että jos ollaan perässä niin kolmannessa erässä ei kiinosta.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös