Ilvesfoorumin kipinävahti 2024

Status
Viestiketju on suljettu.
Mistä tämä sopimusjulkaisu tulisi nyt puolenpäivän aikaan, kun missään ei ole julkaistu sellaista sopimuksen purkua, joka sopisi kuvioon?
Mieleeni tulee vain vaihtokauppa
 
Olisi hienoa jos Toke pistäisi tasan 12 jonkun ihan turhan Twiitin.
 
Mistä tämä sopimusjulkaisu tulisi nyt puolenpäivän aikaan, kun missään ei ole julkaistu sellaista sopimuksen purkua, joka sopisi kuvioon?
Vakiotrollaajat trollaa, ei sen kummempaa.
 
Sehän oli, että klo 12 on lounas, niin sehän on vähän työpaikasta riippuen 30-60 min.
 
  • Tykkää
Reactions: 17
Taisi mennäkin väärälle puolelle.

IMG_8499.jpeg
 
Sieltä tuli Tapparaan se alaketjujen sentteri. Ilvekseen vielä odotellaan.
 
  • Tykkää
Reactions: 17
Naapurille meni se ...
 
  • Tykkää
Reactions: 17
Tässä olennainen. Käsittämätöntä, miten tästä pelaajasta haaveillaan. Niku on saanut Jypissa todella paljon vapauksia pelitavasta, surffailee missä milloinkin huvittaa.

Yllämainittu ei tulisi Ilveksessä kuuloonkaan. Täällä tulee noudattaa pelitapaa. Ja se samainen pelitavan noudattaminen on yksi pääsyyllinen sille, miksi Lesin alkukausi oli vaikea.

Emme voi tammikuussa alkaa opettamaan miehelle, että mitä se puolustaminen on.

Sopiihan tuo hankinta joukkueelle joka tarvitsee ylivoimaspesialistin jolle voi antaa omia vapauksia kuin nenä päähän.

Jokseenkin huvittavaa kyllä että täällä käydään Niku-keskustelussa läpi Lancasterin heikkouksia ja Nikun heikkouksien suhteen painetaan pää hiekan alle.
 
Eiköhän Ilves julkaise heti kun asiat saatu kuntoon, tuskin venailee mitään tasatunteja.

Ja nyt on jo pidempään näyttänyt siltä, että ei niitä asioita saatukaan kuntoon jo 10 päivää sitten muka haavissa olleen saaliin kanssa, eli katsotaan nyt kerkeääkö ketään tulemaankaan. Siirtoraja lähestyy vauhdilla.

Tämän ketjun voisi varmaan sulkea ankkana ja siirtyä tuonne yleiseen Ilveksen siirtorajaseurantaan.
 
Aika Jeremy Gregoire statseilla varustettu jätkä toi Matson.. Ihan hyvä vaan että Tapparaan meni:D.
Montakos matsia Gregoirella on shl:stä sillä kuuluisalla vyöllä.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös