Ilves97
Luottopelaaja
- Viestejä
- 7 736
Niin, että ensin antoi asiallista palautetta ja sitten alkoikin fuck youta tulemaan? Tuomareiden kannanotossa otettiin kantaa nimenomaan tähän epäasialliseen käytökseen johon tuo menee. Aivan sama mitä on ennen sitä sanonut ja millä tavalla. Ei kenenkään kuulu työpaikallaan sietää haistatteluja tai muita epäasiallisuuksia.No mehän ei kuultu tuosta Röönborin purkauksesta muuta kuin ”fuck you” eiköhän siellä ole keskusteltu ennen sitä ja vedetty herneet nenään. Ja en kai ole sanonut että se on oikeutettua, nyt mies saa sakot siitä ja hyvä niin.
Enkä tarkoita pelkästään sitä tilannetta vaan yleisesti. Jokinen on ottanut kantaa ja joka pelissä muutenkin nähtävissä että linjat heittelee, tuntuu että kun pelaajat käyvät vähän kysymässä tai kyseenalaistamassa niin luistellaan karkuun tai lyödään kädet lanteille. Tuomarit luulevat myös olevansa vähän liikaa kaiken yläpuolella.
Mehän ei myöskään kuulla mitä pelaajat sanoo niissä kun ”käyvät vähän kysymässä”. Kyllähän jokainen joka on joukkueurheilulajeja pelannut yhtään millään tasolla tietää, että tuomarit saa kuunnella aikamoista paskaa. Näiden mediaan tulevien kannanottojenkin suhteen kuullaan tasan toinen puoli asioista. Jostain syystä se on nielty jonain faktana ja tuomarit on pelkästään ne jotka kuvittelevat olevansa kaiken yläpuolella.
Tässä yhdessä tapauksessa mikä tässä juuri oli, niin tilannehan meni täysin päinvastoin. Maso Lehtonen kuvitteli olevansa kaiken yläpuolella ja voivansa huudella kaikenlaista ”Tampere Cup”-vihellyksistä. Kun tuomari vähän kuittaili takaisin, että eikös tässä olla sitten pelin tasolla niin itku pääsi mediaan.