Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo yhdeksättä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!
https://www.aamulehti.fi/liiga/art-2000011179539.html
Pelaajayhdistyksen puheenjohtaja ja entinen liigapelaaja Teemu Ramstedt sanoo olevansa huolissaan siitä, jos ihmisiä tuomitaan oikeuslaitoksen ulkopuolella.
”On selvää, että kun ihminen on rangaistuksensa teostaan kärsinyt, niin hänellä...
Juu, ehkä oli, mutta ryhdikkäästi seura seisoo päätöksensä takana (niin kuin pitääkin tehdä).
https://www.iltalehti.fi/smliiga/a/d30e944d-686d-43db-870f-87ec568e9097
Nyt tulee sinulta kyllä aika tekopyhää puhetta, kun oma seurasi peluutti ko pelaajaa prosessin ollessa käynnissä, mutta kun kaveri on rangaistuksensa kärsinyt, niin ei saisi tehdä sopimusta hänen kanssaan.
Kun viimeksi Ilves tiputti Tapparan jatkosta, niin Tapparalle alkoi yli 10 kauden korpivaellus. Jos RG jatkaa valmentajana, niin ei ala nousu tulevalla kaudella ainakaan.
Toki sitä olisi, mutta kun joukkueella ei ollut mitään "pelitapaa" ja olivat voimattomia "naperoita" nurkkaväänöissä (mihin aina ajautuivat), niin ei olisi pärjännyt jatkossakaan.
On mafia tai ei, mutta todisti taaskin sinun puheesi p..kaksi, että vain Suomessa nämä kiellettyjä. Minä en ainakaan halua että Ilvekselle lankeaisi sakkoja teidän idioottimaisuuksien vuoksi.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/hjk-n-mitta-tayttymassa-kannattajien-soihduista-jattilasku-toimistolle-porttikiellot-ovat-harkinnassa/8448158
Juu, UEFA ei kitise, vaan laittaa kymppitonnien sakot.