Muuttui kyllä pelaaminen todella tylsäksi tuon punaisen jälkeen, mutta positiivistahan se kai vain on, että maltetaan pelata fiksusti hidasta eikä lähdetä mässäilemään turhaan.
Ensimmäistä kertaa pitkään pitkään aikaan liigassa ensimmäiselle puoliskolle on saapunut ihan jalkapallojoukkueen näköinen porukka. Oli tässä toki jotain sekoiluja, mutta hyväksyttävällä tasolla.
Käsi kevyesti selässä ja mies päättää lentää maahan puolustamisen sijaan. Tepsupakki näyttää toisessa päässä mallia miten maali pidetään puhtaana. edit: no se puhtaus ei onneksi pitkään kestänyt.
Eipä tällä kertaa kovasti ole tarve itkeä. Vaikea arpa, mutta vaikea arpa sieltä oli tulossa 80% todennäköisyydellä. Toki Köpis tai Wienin toinen joukkue olisi ollut kiinnostavampia vastustajia kuin Rijeka, mutta ei tämäkään mikään tylsä vastustaja olisi.
Ekan matsin jälkeen meni ja antoi jo pitkän haastattelun tässä enklanninkielisessä lähetyksessä (tosin äänimiksaus niin perseellään ettei siitä mitään meinannut kuulua). Raukalla ei ollut energiaa puhua enää uudestaan joten meni piiloon.
Taas jätettiin kolme helppoa pistettä kuleksimaan. Jos joukkue pystyisi suorittamaan hyvällä tasollaan (ei siis edes parhaalla) taisteltaisiin sarjan johdosta, mutta valmennus saa tämän joukkueen pelaamaan sarjan toiseksi huonointa potkupalloa vähintään 60 minuuttia jokaisesta ottelusta.