Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!
Porkkanat poraa yhdestä 2min jäähystä runkosarjan 12 vastaan. Pitäiskö laittaa kiekkoa pussiin eikä valittaa. Joko Rauhala on kommentoinut kuinka heitä sina sorretaan eikä he tee koskaan mitään väärää. Vittu mitä porukkaa.
Toivottavasti tämänpäiväiset pillipiiiparit ei vihellä kaikkia tämän sarjan pelejä,hieman vihellettiin tai jätettiin viheltämättä vieraitten tahtiin tänään,hyi helvetti kuinka yksipuolisesti vihelletty.
Huolissani Mäntykiven ja Jasekin panoksesta,tosin molemmat kentät ollut pimennossa. Hölö ohjeisti joukkuetta mainostauolla niin kaikki muut kuuntelivat paitsi Jasek joka luisteli pitkin kenttää..eli ohjeet ei koske häntä näköjään.
Kyllähän tässä 11 päivän ”loman” aikana nousee myös Näppilän merkitys että joukkue pysyy teräskunnossa mutta ettei liikaa treenata tai löysäillä. Hölö taisi sanoa että ollaan menty tauko niin että kaksi kovaa treenipäivää ja sitten yksi lepopäivä. Toivottavasti oikea rytmi on löytynyt sillä...
Maalintekijöitä toi joukkue tarvitsee,joo ei ole mikään taitoniekka mutta osaa ja sentään laukoo. Meillä on ihan tarpeeksi niitä näpertelijöitä ja kulmissa pyörijöitä. Suoraviivaisuutta ja suoraan syötöstä laukauksia joista riparit sisään jos ei mene suoraan. Näpertelyn on joukkueelta loputtava.
Noita läpiajoja voisi kyllä myös harjoitella,Turussa oli kaksi rankkaria,tänään 4-5 läpiajoa,tuloksena nolla maalia mutta upea voitto. Huomenna jatketaan taistelua.
Yksi kauden parhaista eristä. JYP parantaa satavarmasti,meidän pitää pystyä vastaamaan. Negatiivistä että tehottomuus vaivaa edelleen,maskia ja maalille menoa edelleen paljon lisää.