Aina mainoksia on jatkettu pelin päälle, jos peli on ehtinyt lähteä käyntiin ennen mainoksen päättymistä. Tietyt mainokset ajetaan tiettyinä aikoina ja jos pelikatkoja on vähän, saatetaan joutua ajamaan useampi mainos per katko. Tästä sitten seurauksena kuvatunlainen tilanne.
Juissilla ei oo...
Eiköhän tää oo aika monissa joukkueissa yleinen käytäntö, että käydään jossain. Isommalla tai pienemmällä porukalla. Edellisen Ilves-Kespoo pelin jälkeen Aho sanoi lehdistötilaisuudessa että "eiköhän pojat käy jossain reissussa" kun Hintsanen kysyi tauon ajan tekemisistä.
Alkupuoli todella hyvä aina siihen taitoluistelijan loppuun / pelaaja esittelyn alkuun, jolloin homma vaihtui niin musaltaan kuin visuaalisesti kahden markan eurodiskoksi.
Sitten taas ihan ok ennen pelaajien sisääntuloa joka vähän lässähti ja "nouskaa seisomaan" huuto johon käytännössä kukaan...
Läpi historian on keski-ikäiset läskimahat kourineet firman naispuoleisia työntekijöitä pikkujouluissa eikä ketään ole kiinnostanut.
Jumalauta mä häpeän teitä.
Toivon, että te tajuatte joku päivä miten mautonta ja asiatonta toi huutelu on. En tosin usko että se päivä tulee kovin pian.
Ihan toisinto Hifk pelistä. Hallitaan ja pörrätään tehokkaasti toisessa päässä. Sit kaveri tulee ja tekee tehokkaasti maalin jonka jälkeen pakka ihan sekaisin. 1. kenttä on täysin varjo kauden alun peleistä.
https://www.lippu.fi/eventseries/name-3724823/?affiliate=fiy
Mukana dr Origo
Mukana M22
Mukana ELVIS
Mukana VärienTunnustaja
Mukana Rauno Repomies
Mukana Teme-74
Mukana Robert ja Nollakulma
Mukana Jaska72
Mukana janne68
Mukana weini
Mukana ksyylae
Mukana Asylum
Mukana Viltu
Mukana Okafani...