Perkele kun pääsisi Hakametsään katselemaan peliä. Valitettavasti itse muualla päin Suomea. Mouho-Saaren selostuksista en myöskään ala maksamaan yhtään mitään.
Onko joku keksinyt ilmaista tapaa nähdä peli?
Tykkään muutenkin tuosta tavasta purkaa omia ajatuksiaan kaikkien luettavaksi jokaisen matsin jälkeen. Se todellakin osoittaa omistautuneisuutta projektille ja seuralle, sekä tuo tietyllä tapaa läpinäkyvyyttä seuran ja etenkin valmennustiimin ajatuksiin ja toimintatapoihin.
Tietyllä tapaa haluaisin nähdä Ilveksenkin vetävän ”isoilla pojilla” päivästä yksi asti. Näin saataisiin luotua arvokasta ketjukemiaa ja kombinaatioita kilpailullisia pelejä ajatellen.
Ymmärrän kuitenkin jos Hölön tiimi haluaa saada esim. junnuista ja uusista pelaajista dataa jonka avulla...
Hän voisi mielestäni korvata useammankin Ruudun mylvijän. Jaksaa oikeasti kuunnella selostusta, kun ei räyhää joka pelitilanteen jälkeen kuin Jantta Alkio tuolta jääkiekon puolelta.
Äärettömän kova ja tärkeä ukko. Pitää yksin meidät peleissä mukana.
En halua edes kuvitella mitkä olisivat olleet loppulukemat, mikäli Otso olisi ollut sähläämässä maalilla.
Kyrväkästä menoa tänään kentällä. Tuolla menolla ehdoton upgrade vanhaan ja kankeaan Popovitshiin, joka ei tunnu pysyvän edes Veikkausliigapelien temmossa mukana.