Vuodet vaihtuu, valmentaja vaihtuu ja sama tuuba jatkuu, yksi ruutu ei ole vaihtunu ja huhut nokkansa pistämisestä joka paikkaan on tuskin tuulesta temmattuja.
Siksi tuo poppoo haisee niin muukalaislegioonalta, kansalaisuuksia sieltä täältä ja lopputulos lyhyellä otannalla luultavasti mollivoittoinen.
Laitetaanko pelaajia lihoiksi ja yritetään vahvistaa joukkuetta, vai sinnitelläänkö näillä? Tillun osakkeet ei ainakaan ole nousussa, toistaiseksi.
Läpiajoja, 2-1 3-2 hyökkäyksiä, kun viivoilla ei pelata kunnioitettavasti, monta maalia tullu paskasta puolustamisesta ja hyökkäyspelaamisesta. On se mv pelaaminenkin ollut huonoa, mutta 80% kenttäpelaajista alisuorittaa/on vaan nostamassa palkkaa.
Ääritapauksessa se valmentaja on halvempi...
Olitko pelissä?
on kyllä itsensä kusettamista uskotella asiat parhaiten päin, tuo Ilveksen pelaaminen on aivan karseaa ollut jo pidemmän aikaa, kärkiä karkaa, eikä tuo taitu tuosta sormia napsauttamalla paremmaksi.