Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!
Sinioranssien ei "tarvi" tulla tänään katsomaan, heillä on joka tapauksessa kaksi kotipeliä kautta jäljellä. Meille tämä voi hyvin olla viimeinen mahdollisuus neljään kuukauteen nähdä joukkue.
Aaltonen kyllä puhuu mielestäni rehellisesti tuolla pelaajan näkökulmasta. Eli soihduistakin puhui fanien nokitteluna ja tykkäsi niistä esim. jalkapallossa
SaiPasta lähdössä aika lailla molemmat kärkiketjut, sinne pitääkin tulla seppää tilalle jos aikovat yhtään pärjätä. Jos lähtisi Miikka Salomäki ykköshyökkääjänä kauteen, löytäisi itsensä äkkiä taistelemassa sarjapaikasta.
Ratinen on kahden kevään paikallissarjojen tehokkain pelaaja, 6 peliin 6+2 tehoilla.
Moni harmitteli jo jatkosopimusta, mutta eiköhän me voida Ratinen pitää rosterissa ihan siltä varalta, että tulee mouhot taas vastaan keväällä.
*** Johansson
** Mäntykivi
* Török
Simme tänään(kin) kentän kuningas, Mäntykiveltä kauniit syötöt ja muutenkin sitä kaivattua ykkössentterin pelaamista. Török osuu vihdoin läpiajosta.
Pelasihan Pelli meillä parikin kautta seiskapakkinakin, kun Pendo tykkäsi Latvalasta. Ja ollut aiemminkin kauteen lähdettäessä kiekkollinen kolmospakki, viimeksi viime kaudella. Tämän kauden näytöillä ei luulisi kauheasti kiukuttelevan, jos ei aloita kautta ylivoimalla.
Tarkoitus varmaan kirjoittajalla oli, että pudottaa Pellin ylivoimalta. Sellaiseen rooliin voisi sovitella alkukaudesta ja jossei riitä, niin varmasti taitavan, hyvin liikkuvan ja isokokoisen pakin avut ovat jotenkin hyödyksi. Jossain vaiheessa toivottavasti pidempää projektia sitten riittää...