Ei siellä missään vaiheessa ketään parempaa pidetty katsomossa Näden takana. Sopimuksen purkaminen olisi myös tullut äärimmäisen kalliiksi ja hankalaksi.
Paska sopimus ja tuuri kaiken kaikkinensa, ei sen kummempaa. Toivottavasti näistä opitaan, mutta turha tästä sen kummempia johtopäätöksiä on...
https://pelicans.fi/fi-fi/article/uutinen/lahden-pelicans-taloudellisissa-vaikeuksissa-taloutta-vakautetaan-omistajien-paaomittamana/7028/
Päiväni murmelina jne.
Kyllä kirjoitit. Miten huippuvalmentajista tulee Ilveksessä huonoja ottaen esimerkeiksi mm. Jalosen, Myrrän ja Helmisen. Jos taas Helmisen apuvalmentajastinttiä tarkoitit, niin millä mittareilla se oli juurikin Helmisen osalta huono, kuten väitit?
Eli noudattaa taas täydellisesti Tepsin filosofiaa joukkueenrakennuksessa.
Kai se on sitä kuuluisaa turkulaista ylimielisyyttä, kun yliarvostetaan omaa ”Suomen parasta” juniorituotantoa, ja todellisuudessa ne tusinajunnut ei tuo pöytään mitään ja ovat aivan väärässä sarjassa.
Kyllä tuolla...
:D suosittelen sanomalehden tilaamista sinne tynnyriin, niin huomaat että ansiotuloverotusta on laskettu viime vuosina huomattavasti ja erityisesti parhaiten tienaavien tuloluokissa.
Jos seuraa uhkaa kesken kauden konkurssi, niin vaihtoehtona on usein kauden kesken jättäminen tai Liigan = muiden seurojen tuleminen hätiin kauden loppuunsaattamiseksi. Kukaan ei halua, että ”superkaudella” joku jättäisi leikin kesken, koska urheilullisesti epäreilua.
Käsittääkseni edellisen...