Se tässä eniten harmittaa, että näyttää että valmennus ei edes yritä.
Sarjan aikana 0 ylivoimamaalia, mutta mitään ei edes yritetä muuttaa. Sama Nyman, jolla 0 peliä edistävää ratkaisua ylivoimalla sarjan aikana, pelaa koko 2 minuuttisen.
Omaan silmään tässä pelissä vietiin Kalpaa fyysisyydessä kuin märkää rättiä. Taklauksien lisäksi ollaan vihellyksen jälkeen oltu joka kerta ilkeämpiä ja vähän kovempia kuin vastustaja.
Ennen jatkoerää TV-lähetykseen kuului hyvin Clennyn ja Lantan välinen sanailu. Clenny sai Lantan kuumenemaan...
Tuntuu että pelitavallisesti ollaan edellä ja pystytään itse rakentamaan hyviä paikkoja. Jukurien maalipaikathan ovat syntyneet pelkästään meidän räikeistä virheistä omassa päässä.
Bau oli todella huono jo ennen nuorten kisoja, jotenkin palasi sieltä takaisin vielä huonompana. Pelin momentum kääntyy aina vastustajalle kun tämä kentällä.
Uskoisin että tässä on hieman laskettu myös sen varaan, että Nikun mukaan saaminen houkuttelee myös katsojia hallille entistä paremmin. Onhan kyseessä kuitenkin Liigan valovoimaisimpia pelaajia.
Itse en ainakaan malta odottaa että näen letin liehuvan keltavihreissä!