Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!
Toki nuo huonot tilastot johtuvat osin siitä, että hän joutui pelaamaan Ilveksessä kauden ensimmäisen neljänneksen. Tuolloinhan puolustuspelaamisessa tuli aivan järkyttäviä nukahduksia, eivätkä maalivahditkaan tosin niitä pystyneet paikkaamaan. Jos katsotaan tilastoja siitä alkaen, kun Armialis...
Ollut sekä eilen että tänään. Eikä sitä yksi eilen tyhjiin tehty muuta mihinkään. Pitänee ajatella positiivisesti, että treenannut pelikieltonsa ajan niin perkeleesti.
Täällä luonnollisesti keskitytään haukkumaan maalivahtia. Mutta kertokaapa minulle, milloin olette nähneet tuollaisen syötön ja laukauksen suoraan syötöstä Ilveksen ylivoimassa?
Ensimmäinen erä vielä pelillisesti hyvä, vaikka tuttu tehottomuus vaivasikin. Tässä toisessa erässä sitten sellaista pelailua, että ei hyvää päivää. Eilisestä asenteesta nyt jäljellä ei mitään.
Nättinen on sentteri, Kos ei. Mutta juuri nyt aika vaikea keksiä, miksi Björkqvist saisi pelata ennen Kosia. Toki voi olla, että kurinpitokin auttaa valmennusta tuossa.
Kertokaa nyt joku noille pelaajille, että ylivoimalla siellä on aina joku vapaa pelaaja. Eli kiekko liikkeelle. Sen sijaan se, että jatkuvasti ylivoimalla päädytään kamppailemaan, on tyhmää.