Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Aamulehti teki ainakin samantien jutun. On se kiva kun firma pitää asiakkaidensa puolia.No eiköhän Ilves nyt vaan julkaissut tämän ja tästä aiheesta tuskin kuullaan enää tällä kaudella.
Kukaan edes muista tuota tiedotetta enää ylihuomenna.
Mitä vikaa maailmanvalloitusasenteessa on? Mitä jos sinä nyt vain antaisit muiden kannattaa kuten he haluavat? Sinä voit sitten itse huudella sieltä katsomosta vaikka IL-VES TAP-PA-RA-chänttiä ja antaa golf-taputukset kun tulee maali.Kyllä sinäkin sitten aikanaan opit kun teinivuodet ja maailmanvalloitusasenne on takanapäin
Minkä pakon? Kyse on yhdestä chäntistä. Mikä ja kuka pakotti sen takia tällaisen ulostulon tekemään?
Tämä saa nyt taas aivan järjettömät mittasuhteet. Aivan kuin oltaisiin tapettu joku jossain matsissa. Vittu että sulaa naama.
Onko teille nyt asiaa avattu enempää mistä johtuu vai meneekö arvailun puolelle?Minkä pakon? Kyse on yhdestä chäntistä. Mikä ja kuka pakotti sen takia tällaisen ulostulon tekemään?
Tämä saa nyt taas aivan järjettömät mittasuhteet. Aivan kuin oltaisiin tapettu joku jossain matsissa. Vittu että sulaa naama.
No kyllä ihmettelen. Tuota chänttiä on vedetty jo muutenkin useampi vuosi. Ja minkälainen snowflake pitää ihmisen olla jos pahoittaa mielensä yhdestä chäntistä? Ei vaan mene jakeluun. First world problems.Jos on tosiaan chäntätty vastustajan kannattajien lahtaamisesta kiväärillä niin älkää nyt oikeesti ihmetelkö jos siitä ainakin pieni haloo nousee. Siellä on paljon yhteistyökumppaneita jotka tukevat molempia, joten saattaa sieltä olla tullut palautetta toimistolle.
En nyt todellakaan itse usko että kukaan lähtisi ketään lahtaamaan mutta miksi antaa mahdollisuus tähän negatiiviseen julkisuuteen. Vähän kuin pikkuisen mailalla koukaisit. Ei paha tai iso rike mutta annat tuomarille mahdollisuuden puhaltaa. Nyt chänttäämällä vastustajan kannattajien lahtaamisesta annetaan yleisölle se mahdollisuus pöyristyä/pahoittaa mielensä ja antaa ilves yhteisölle paskaa niskaan.
Mutta todennäköisesti tähänkin vastaus on "mutkun mouhot on pellejä niin mekin voidaan perseillä". Kyllä on niin vaikeaa pysähtyä hetkeksi miettimään, onko meidän porukkasittenkin täysin oikeassa
Mutta kun se pointti oli juurikin siinä ettei olisi tarvinnut julkaista yhtään mitään. Varsinkaan sen takia jos joku mouho on pahoittanut mielensä.
Ja minkälainen snowflake pitää ihmisen olla jos pahoittaa mielensä yhdestä chäntistä? Ei vaan mene jakeluun. First world problems.
Tämä.Valitettavasti tässä vähän demonisoidaan koko kannattajakulttuuria, vaikka sinänsähän se on hyvä, että asioista keskustellaan. Nyt on vain monella ollut melkoinen paniikki päällä. En minä ainakaan kertaakaan ole kokenut oloani turvattomaksi hallilla, vaikka joku olisi lauleskellutkin mouhojen lahtaamisesta. Siihenhän voi chäntätä jotain vittuilevaa takaisin, ja antaa olla.
Paljon uhkaavampia tilanteita minä olen tuolla Tampereen kaduilla kokenut aivan muiden tahojen toimesta, kuin jääkiekkokannattajien.
Jos? Onhan siellä tuo Kapteeni Koukun tahtiin menevä eikä täällä sitä ole koskaan pöyristelty. Toki, eipä sitä kukaan ole myöskään kuullut meidän altaJos Onssien päädystä chantattaisiin jotain vastaavaa meille, en pahoittaisi mieltäni tai pöyristyisi.
Tuollainen kuuluu derbyissä asiaan ja siihen vastataan asiaankuuluvasti chanttaamalla takaisin.
Et kysynyt minulta, mutta vastaan omasta puolestani tuohon.Jälkimmäiseen viestiin liittyen, mihin vedät rajan? Missä kohtaa chäntistä ja sanoista saa pahoittaa mielensä? Jos joku tulee kadulla haukkumaan sinua, niin etkö muka oikeasti reagoisi mitenkään?
Maailmanvalloitusasenne = naurettava teinipellen uho. Katso peiliin.Mitä vikaa maailmanvalloitusasenteessa on? Mitä jos sinä nyt vain antaisit muiden kannattaa kuten he haluavat? Sinä voit sitten itse huudella sieltä katsomosta vaikka IL-VES TAP-PA-RA-chänttiä ja antaa golf-taputukset kun tulee maali.
Anna mä arvaan muuten, kuulut Ilves Ikuisesti porukkaan?