Ville Meskanen

Tykkään ajatella että KooKoo ja Ilves vaihtoivat Törökin ja Meskasen päittäin (näin tuskin tapahtui). KooKoo sai ylivoimalle maalintekouhkaa, joka puuttui viime kaudella, ja paluumuuttajan joka sytyttää osaa yleisöstä. Ilves sai sitten vastineeksi nuoren ja nälkäisen, ja ennenkaikkea viihdyttävän pelaajan jolla on kaikki eväät olla tähtipelaaja Liigassa, miksei muualla Euroopassakin.

KooKoo on ollut osallisena tällaisessa teoreettisessa vaihtokaupassa. Joose Antonen Kärppiin, Ville Leskinen vastineeksi. Se meni kyllä aivan päin mäntyä kaikille osapuolille. Antonen teki 13 pistettä Oulussa ja Leskinen pelasi Kouvolassa 37 matsia tehden 3 maalia. Ukko oli ennen Liigan maalipörssin kakkonen, ja oli KooKoon liigahistorian kalleimpia soppareita. Molemmat ovat tällä hetkellä vapailla markkinoilla.

Meikäläiseltä löytyy Antosen paita huoneen seinältä :) se on ollut Nokia Areenalla päällä joka kerta kun sinne olen eksynyt.

Toivottavasti Mese ei loukkaantunut ja on perjantaina askissa Raipen Palloa vastaan.
 
Takaisin
Ylös