- Viestejä
- 4 762
Vitut mistään potkuista enää tässä kohtaa. Hölö linnaan!!Hölö lepsuu linjasta.
NIISTÄ LOUKKAANTUMISISTA EI PUHUTA!!! LAKI KIELTÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Vitut mistään potkuista enää tässä kohtaa. Hölö linnaan!!Hölö lepsuu linjasta.
NIISTÄ LOUKKAANTUMISISTA EI PUHUTA!!! LAKI KIELTÄÄ!!!!!!!!!!!!!!!
Lisätty tuo Kapen loukkaantumiseen liittyvä huhu ja lisäksi sain yksityisviestillä luotettavalta nimimerkiltä huhun, että Nättisellä olisi takareidessä repeämä. Saikun pituudesta ei ollut tietoa, mutta eipä tuo omasta mielestäni mitenkään lyhyeltä saikulta kuulosta.
Jos se kato repeämällä aukeis ja pääsis ne nopeammat lihassolut sieltä alta esille.On varmaan entistä nopeampi Näde kaukalossa tuon jälkeen.
Itellä on takareidet revähtänyt useasti. Äkkiä vois ajatella, et kuukausi menee ainakin.Lisätty tuo Kapen loukkaantumiseen liittyvä huhu ja lisäksi sain yksityisviestillä luotettavalta nimimerkiltä huhun, että Nättisellä olisi takareidessä repeämä. Saikun pituudesta ei ollut tietoa, mutta eipä tuo omasta mielestäni mitenkään lyhyeltä saikulta kuulosta.
Tämän ketjun ensimmäinen viesti sivulla yksi.Moi
Näin uutena jäsenenä kyselen,että mistä tämä loukkaantuneiden lista löytyy..?
Yrittänyt sitä metsästellä,mutta huonolla menestyksellä..
Moi
Näin uutena jäsenenä kyselen,että mistä tämä loukkaantuneiden lista löytyy..?
Yrittänyt sitä metsästellä,mutta huonolla menestyksellä..
Juu..täällä pitkään seuraillut näitä juttuja..niin huomannut,että Ilves ei pahemmin ilmoittele loukkaantumisista.Tästä ketjusta. Ilvekseltä et saa semmoista, kun Timo Tilpehöörin maailmassa se on lainvastainen lista. Vaikka muut kyllä julkistavat niitä.
Kaverin (ankara Ilves kannattaja jo vuosikymmenten ajan, kärsimättömyys vaivaa ja vitutuskin tahtoo nostaa päätään) puolesta kyselen, että löytyiskö noista kompressio asusteista jonkinlaista päähinettä? Esmes joku tuommonen niqab-tyyppinen voisi olla hyvä.Itellä on takareidet revähtänyt useasti. Äkkiä vois ajatella, et kuukausi menee ainakin.
Takareiden revähtymän jälkeen muutamassa päivässä, joskus jopa samantien pystyy käveleen täysin normaalin näköisesti, mutta juoksuaskeleet ym, ni ei mitään asiaa useaan viikkoon.
Revähtymät tuppaa uusiutumaan herkästi. Huomattavasti suurempi todennäköisyys revähtää sama kohta uudelleen kuin ekaa kertaa. Ihan luonnollista ja loogistakin.
Tosta tulikin mieleen, että käyttääköhän kiekkoilijat kompressiovaatteita revähtymien jälkeen revähtymien päällä? Itellähän on omissa harrastuksissa kompressiosukat, kompressio nilkkatuki, kompressiolahkeet, kompressiotrikoot ja kompressihiha. Ei vaan muutoin pysy mies kasassa
Samaa pukeutumista suosittelen Nädelle ja Kapellekkin;D
#tritanium
Ei kompressioasusteetkaan kaikkeen pysty.Kaverin (ankara Ilves kannattaja jo vuosikymmenten ajan, kärsimättömyys vaivaa ja vitutuskin tahtoo nostaa päätään) puolesta kyselen, että löytyiskö noista kompressio asusteista jonkinlaista päähinettä? Esmes joku tuommonen niqab-tyyppinen voisi olla hyvä.
Ja PavlatinLööken voi lisätä listalle…
En tiedä, mutta huomasin että sai ainakin käsille aika kovaa iskua viimeisellä vitosella eilen ja vähän kyllä ranteen seutua pyöritteli tuon seurauksena.Lööken voi lisätä listalle…
Aivotärähdys TPS-pelissä…Hokikivet-podcastin kaksikko oli nähnyt lavvantaina hallilla. Käveli kuulemma normaalisti, eikä "kädetkään roikkunu" tai jotain. Spotifysta löytyi.