Kasper Björkqvist

IMG_7802.jpeg

Näin pelataan logolle a la Kappe :ilves:
 
Toivottavasti saa vielä hyvä uran aikaan. En kuitenkaan haluaisi, että Ilves tekee jatkoja näin loukkaantumisalttiin pelaajan kanssa.
Tätä itsekin toivon. Kyllä sen viime kauden poffeissakin näki, että Kapen merkitys on suuri, mutta nuo loukkaantumiset on niin valitettavia.

Toivottavasti ne olis nyt kaikki sivussa ja saisi hyvän uran.
 
Ei muuta kun sulkakynän päähän mustetta ja jatkolappua nenän eteen. Tillluuuuu..
 
katso liitettä 15880
Näin pelataan logolle a la Kappe :ilves:

Tämä kuvassa ollut blokki oli kyllä kuolemaa halveksivaa uhrautumista joukkueen puolesta. Meinaan kun näin & luulin että kiekko olisi osunut osittain Kappen hanskaan JA kun B4-katsomoon asti kuului toisesta päästä se mailan poikki napsahtamisesta tuleva terävä ääni. Onneksi meni vaan maila poikki ja luut säilyivät ehyinä mutta varmaan tärähti mukavasti kämmenessä.

Toivottavasti Kappe pysyy ehjänä loppukauden, koska juuri tämän kaltaista pelaajaa me tarvitaan kentällä. Tällaiset blokit sytyttää joukkuekaverit ja yleisön, sekä unohtamatta tosiaan sitä jäääääääätävän pitkää sekä komeaa maalituuletuksen liukua kohti kannattajapäätyä joka ei jättänyt ketään kylmäksi.

:ilves:
 
Ei tässä mistään jatkoista kannata vielä puhella, mutta olipahan riemastuttava paluu kehiin. Liikekin näytti ihmeen hyvältä. Olisko ne vammat nyt hetkeksi voitettu ja pystyisi ihan aidosti olemaan tärkeä osa joukkuetta.

Parhaimmillaan voisi olla hyvä energiapelaaja, alivoiman tappaja ja tsemppari, joka nakuttaa aina silloin tällöin myös tehoja. Väläytti käsiään siinä 5-1 maalissa. Positiivinen sälli, parhaimmillaan nämä on niitä pelaajia, jotka sytyttää muutkin pelaamaan.

Engberg-Nättinen-Björkqvist olisi meikäläisen ehdotus nelosketjuksi. Kun Näde pääsee vireeseen, niin tuossa on vastustajan kannalta vittumainen kombo.
 
Saravo pääsi utelemaan ottelun jälkeen TTM:ltä kuka siellä kopissa johtaa vai johtaako kukaan? Tarkensi vielä, että kuka siellä oli toisen erän jälkeen äänessä, että kolmanteen erään tuli sisuuntunut Ilves. TTM vastasi salamana, että Kappe ja puhui siitä erosta mikä syntyi kun Kappe palasi saikulta koppiin.

Kyllähän tälläiset antaa signaalia, että jos Kappe saa jatkosopimuksen niin sille on perustelunsa!

Ja siis onhan Björkqvist ollut ihan loistavalla jalalla liikkeellä nyt kun on tervehtinyt. En olisi uskonut, että sympatiat kääntyy näin päälaelleen tämän kaverin kanssa.
 
Saravo pääsi utelemaan ottelun jälkeen TTM:ltä kuka siellä kopissa johtaa vai johtaako kukaan? Tarkensi vielä, että kuka siellä oli toisen erän jälkeen äänessä, että kolmanteen erään tuli sisuuntunut Ilves. TTM vastasi salamana, että Kappe ja puhui siitä erosta mikä syntyi kun Kappe palasi saikulta koppiin.

Kyllähän tälläiset antaa signaalia, että jos Kappe saa jatkosopimuksen niin sille on perustelunsa!
Jos vain ehjänä pysyy ja taso pysyy vähintään tässä, niin ehdottomasti jatkoa. Tuntuu istuvan tuohon porukkaan erittäin hyvin. Taisi muistakin joukkueista tulla sitä signaalia, että on pidetty kaveri ja aina hyvällä tuulella.

Tuo loukkaantumishistoria vain on aivan järkyttävää luettavaa...
 
Aika isoja jossia ja muttia.

Itse en jatkosopimusta tekisi, en usko että on sen rahan arvoinen.
No kyllä täytyy ihan helvetisti tapahtua, että jatkosopimus tulisi edes puheisiin.

Tai no jos pelaa KOKO loppukauden niinkuin nää kaksi Liiga peliä niin tottakai, mutta siihen on vielä "vähän" matkaa.
 
Takaisin
Ylös