TapsuFani
Rivipelaaja
- Viestejä
- 30
Vähän siinä huhussa lienee perääkin..?Korkki kiinni nyt![]()
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Vähän siinä huhussa lienee perääkin..?Korkki kiinni nyt![]()
Tämä on ihan totta, vaikka tietenkin on helppoa olla jälkiviisas.En tiedä mitä on tapahtunut, mutta kyllä aika korkea kynnys on pakko olla koko palkatun valmentajiston potkimiseen, jos yksi teinipoika ei saa mielestään tarpeeksi peliaikaa. Jälkikäteen helppo sanoa, että Rautiainenhan olisi pitänyt pitää ja nämä pätemättömät valmentajat heti potkia, mutta siinä tilanteessa valinta ei ole helppo, kun itse ollaan kyseisiin valmentajiin satsattu ja luotettu.
Ei olisi ollut Tapparallekaan vastaavassa kohdassa. Pitää myös ajatella millaisen signaalin tämä asettaa. Mitä jos seuraavaan valmennusnelikkoon onkin joku toinen lupaava pelimiehen alku tyytymätön? Taas vaan kaikille kenkää?
Tämä on ihan totta, vaikka tietenkin on helppoa olla jälkiviisas.
Aika vastaava keissi löytyy oikeastaan myös naapurin puolelta jossa lupaavalla pelaajalla ja valmentajalla menivät sukset todella pahasti ristiin, mutta kun tämä pelaaja ei ole ainakaan toistaiseksi tehnyt vielä läpimurtoa Liigaan niin asia ei ole noussut samalla tavalla esiin. Myöskään tässä tapauksessa valmentajaa ei samantien kengitty kun ongelmat alkoivat eskaloitua, mutta siirrettiin myöhemmin vähin äänin muihin tehtäviin.
Sen verran nuori pelaaja kyseessä, että en voi sen takia kertoa suoraan nimillä. Tapparan puolelta tuo myös hoidettiin ihan mallikkaasti lopulta, mutta kertoo vain miten paljon erilaisia välirikkoja ja sekoilua ihan jokaisen seuran junioripuolelle mahtuu.Kenestä puhut?
Siis sä sanot että Rautiaisen paitoja olisi myyty kymmenillä tuhansilla ja sitten laitat kuvaa jostain huutokauppapaidoista. Kuten sanoin, korkkia kiinni trolli.Vähän siinä huhussa lienee perääkin..?
Korkit menee kiinni kun aika on.Siis sä sanot että Rautiaisen paitoja olisi myyty kymmenillä tuhansilla ja sitten laitat kuvaa jostain huutokauppapaidoista. Kuten sanoin, korkkia kiinni trolli.![]()
Ja jatkossa pysytään ketjun aiheessa. Jokainen.Korkit menee kiinni kun aika on.
Vielä ei mene. Nyt on aika vääntää ja kaivaa…
Itsekin toki yllätyin, et Rautiaisen pelipaidoista maksetaan tuhansia/kappale.
Korkit menee kiinni kun aika on.
Vielä ei mene. Nyt on aika vääntää ja kaivaa…
Itsekin toki yllätyin, et Rautiaisen pelipaidoista maksetaan tuhansia/kappale.
Eikö näitä mouhotrolleja voisi samantien heittää helvettiin täältä?Ja jatkossa pysytään ketjun aiheessa. Jokainen.
Emoseurat voisivat ohjat NHL-korvaukset sinne minne ne kuuluu suurimmaksi osaksi, eli Ry:n puolelle niin silloin junnujen olosuhteet paranisivat kaikin puolin. Tuolla voisi parantaa olosuhteita, laskea kausimaksuja ja palkata parempia valmentajia, joilla olisi tulosvastuu. En ole mistään OY:sta kuullut että näin toimisivat vaan rahoilla palkataan siirtotakarajalla joku keskieuroopassa flopannut ulkkari. Tämä on sellainen asia mikä pitäs laittaa a.s.a.p kuntoon kaikissa logo-seuroissa.
Kyseessä on keskustelufoorumi, ei täältä voi heittää kaikkia ulos jotka ovat erimieltä asioista. Vastaan tähän ketjuun, jotta konteksti säilyy vaikka onkin OT. Jatkossa pysymmä aiheessa.Eikö näitä mouhotrolleja voisi samantien heittää helvettiin täältä?
Luitko edes noita trollin kommentteja? Ihan täyttä trollausta ei mitään muuta. Mutta asia kunnossa, mennään näillä.Kyseessä on keskustelufoorumi, ei täältä voi heittää kaikkia ulos jotka ovat erimieltä asioista. Vastaan tähän ketjuun, jotta konteksti säilyy vaikka onkin OT. Jatkossa pysymmä aiheessa.
Tämä on asia mikä Ilveksen kuuluisi laittaa kuntoon, jos ei ole jo parannettu. Esim. Rami Määttähän meni Ässiin koska ei rahat riittänyt olla rikkaassa seurassa.Emoseurat voisivat ohjat NHL-korvaukset sinne minne ne kuuluu suurimmaksi osaksi, eli Ry:n puolelle niin silloin junnujen olosuhteet paranisivat kaikin puolin. Tuolla voisi parantaa olosuhteita, laskea kausimaksuja ja palkata parempia valmentajia, joilla olisi tulosvastuu. En ole mistään OY:sta kuullut että näin toimisivat vaan rahoilla palkataan siirtotakarajalla joku keskieuroopassa flopannut ulkkari. Tämä on sellainen asia mikä pitäs laittaa a.s.a.p kuntoon kaikissa logo-seuroissa.