Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Olisi kiva tietää, että mistä järjestyksessä tapahtumat eteni. Oliko Wissi HJK:n tähtäimessä mission vaiheessa? Oliko Wissi missään vaiheessa edes mahdollisuus Ilvekselle? Eli tuliko tämä syliin vasta Wissi SJK sopimuksen jälkeen? Olisiko ilves ollut kiinnostunut Wissistä?Tosiaan siitä ei nyt tietoa ole, että kuinka nopeasti tämä siirto on saanut alkunsa ja päätöksensä.
Onhan tämä voinut seurajohdollekin tulla isona yllätyksenä ja sitten vaan koitettu neuvotella paras mahdollinen korvaus.
Koko loppuviikko heti Miettusen jatkon jälkeen kun samana päivänä julkaistiin uusi superliiga ensikaudelle.Paikallispeli tappio ja Rantanen klubiin…
Ilves-kannattajan unelma viikonloppu.
Varmaan tuossa puolustamisessa isoja tekijöitä oli Pikkaraisen ja Arifin poistumiset? Joiltain kohdin Ilveksen materiaali heikentyi paljonkin edelliseen kauteen.Mielestäni Rantasen johtamana Ilveksen peli ei kehittynyt riittävästi ja tämä näkyi auttamatta varsinkin loppukaudella. Viime kauden ehkä isoin ongelma, boksipuolustus, otti takapakkia tälle kaudelle. Vaikka hyökkäys hieman monipuolistui poistuneista pelaajista huolimatta, jäi kokonaisuus kehittymisen kannalta pakkasen puolelle. Sen verran isot ongelmat puolustuksessa on ollut.
Ehkä. Eikai ne voi edes harkita vahvistamatta jättämistä.Aamulehti haastatteli Takkulaa Miksi Ilves myy arkkiviholliselleen? Näin kommentoi urheilupomo – Joonas Rantasella tunteet pinnassa
Takkula kertoo, että valmennustiimiä ehkä vahvistetaan.
Nythän Ilves näyttää heikentyvän lisää. Tulijoissa ei ole toistaiseksi mitään nopeaa ratkaisua ongelmiin.Varmaan tuossa puolustamisessa isoja tekijöitä oli Pikkaraisen ja Arifin poistumiset? Joiltain kohdin Ilveksen materiaali heikentyi paljonkin edelliseen kauteen.
Miettinen vaan rohkeasti edarin mukaan. Heikentää tosin kakkosjengin tekemistä, mutta tässä kohtaa menisin edustus edellä, kun tuli isoja muutoksia sinne. Ja pidemmän aikavälin sapluunaksi se, että Lehtosen johdolla kausi tai kaksi, Iikka sitten seuraava tämän laivan kippari.Aamulehti haastatteli Takkulaa Miksi Ilves myy arkkiviholliselleen? Näin kommentoi urheilupomo – Joonas Rantasella tunteet pinnassa
Takkula kertoo, että valmennustiimiä ehkä vahvistetaan.
Jotenkin se, että Lehtosen nostoon päädyttiin heti kertoo, että joko näin on aikanaan Lehtoselle luvattu, tai sitten ei tiedetä kuka pitäisi palkata. Olisin kartoittanut hetken. Tulee se fiilis ettei asiat mene odotetusti ja nyt ollaan vain tyytymässä tilanteeseen. Ilves on periaatteessa aika lähellä tilannetta jossa ajaudutaan muutenkin taas sisäänajovaiheeseen. Avainmiehiä lähtee.Tosiaan siitä ei nyt tietoa ole, että kuinka nopeasti tämä siirto on saanut alkunsa ja päätöksensä.
Onhan tämä voinut seurajohdollekin tulla isona yllätyksenä ja sitten vaan koitettu neuvotella paras mahdollinen korvaus.
Kunhan ei seurajohdolla nyt mene sormi suuhun kun äkillisiä muutoksia tuleekin nenän eteen.
Lehtosen nostaminen päävalmentajaksi on ehkä se ”mennään sieltä mistä aita on matalin” tyyppinen ratkaisu, mutta tässä tapauksessa se varmaan oli myöskin paras ratkaisu.
Lehtonen muutenkin meidän miehiä niin todella helppo seistä hänen takana ja antaa tuki. Nyt sitten valmennukseen mukaan osaava kaveri joka täydentää ryhmän oikealla tavalla.
Ja sit niitä pelaajahankintoja Takkula hei!![]()
Onks Popo jo myyty?Seuraavat lähtijät?katso liitettä 16271
Yhden Serbitopparin, jota ei uskalla edes päästää kentälle, hinta. Kertoo aikalailla kaiken.Bisnes on Bisnes. Ärsyttää kyllä mutta 250000€ valmentajasta on järkyttävä summa.
Ratkaisu tietenkin tuntuu järjettömältä, mutta vasta keväällä/kesällä se nähdään.