Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - HIFK 10.1.2026

Status
Viestiketju on suljettu.
Löökelle on kyllä molemmilla ylivoimilla saatu pelattu loistopaikka tuohon neliön keskelle.
 
Alun jälkeen hyvin päästiin pelin päälle. IFK aivan sukkasiltaan kuten Melartin sekoilu tuossa avausmaalissa osoittaa. Török ja Svejkovsky toki aivan pihalla kuten myös ylivoimapeli.
 
Ihan kelpo erä. Erityistarkkailussa oli Török ja mies on kyllä hukassa kun fyysinen uhka on vastustajalla. Ihan pihalla kun luopuu kiekosta ja pitäisi olla pää ylhäällä hereillä taklaukselle niin ei osaa varoa ja odottaa yhtään. Herätys Matic.
 
Summasummarum Jens Lööke ohjuri tai lämmi älä enää suotta rasita ranteitasi tai koita kikkailla.

HIFK ei jaksa eilistä uhoomista enää. Tämä voi mennä rumaksi (maalien muodossa) ja se sopii.
 
Mua aina huvittaa kun tolppalaukauksia pitää erikseen korostaa. Tolppa on tolppa.
 
Jotenkin näyttää, että kaikki Hifkin pelaajat piiputtaisi. Samanlaista selviytymistä heiltä kun eilen nyt ei vaan ole saman vertaa energiaa puolustaa.
 
Mitä toi tarzani jäi pyörimään tonne tulevaisuuden tähtien kanssa. :D


Hyvä erä meidän Ipalta mielestäni. Ylivoimalla saatin paikkaakin luotua mutta pitäis sinne maaliin asti se saada.
 
Kiekolla ollaan hyviä. Omiin jäädään jumiin ja kiekot jää turhaan siniselle.
Hyvä junnut!
 
Alku huono, ei saatu tilanteita poikki ja avauspeliä rullaamaan.

Mutta erän edetessä täysin meidän, etenkin nopeat lähdöt tai sitten hitaat toimivat. Käytännössä joka kerta hyökkäyspeliä pyörimään, kun päästiin oman sinisen yli vauhdilla.

Laadukas toinen erä pöytään kiitos.
 
Tätä Laurellia kattelin kokoonpanossa useemminki jos näin pelaa. Vähä ehkä liika yrittämistäki välillä, mutta vittu maisen liukas kaveri puolustajille.
 
Hifk pelaa edelleen raivolla ja hakkaavat aina tilanteiden jälkeen, siellä voi hyvinkin mennä jollain vati nuri tänään. Ihan kuin Komarovilla viime kaudella

Pidetään ite pää kylmänä ja hoidetaan homma kotiin
 
Jännä että saavat koko ajan vedellä pokkaria vihellyksen jälkeen maalinsa edustajalla.
Ilves kun tekisi tuota samaa tahtia niin jäähypenkki kutsuisi
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös