Positiivisuusketju

Onpahan mukavaa. Kymmenen ottelun voittoputki, varsin hyvä fiilis joukkueesta, 17. päivä katsomaan Ässät-peliä!
 
On kyllä sööttiä että mikäli ei katso kaikkea tekemistä ruusunpunaisten värilasien lävitse niin se menee "pieneksi trollaukseksi".
Ei taida mulle kuulua, mutta jos tuolla kuvailulla viittaat siihen 1970 syntyneeseen mestariin, niin on kyllä äärimmäisen huono esimerkki. Itse tykkään lukea monenkin kirjoittajan kritiikkiä ja (perusteltuja) negatiivisiakin näkemyksiä, mutta ipa1970 ainoa tarkoitus on mollata Tillua ja muuta Ilveksen johtoa, eli kaikkea kirjoittamista ohjaa tämä agenda.
On asian myös vuosien saatossa vähintäänkin epäsuorasti myöntänyt useaankin kertaan.
Aika monelta palstalta tällainen "agenda-kirjoittaja" olisi pistetty pihalle aikoja sitten. Se että täällä yp sietää tätä hyvin asenteellista agenda-kirjoittamista, on sitten vähän makuasia, että onko se hyvä vai huono juttu.
Mutta terveen kritiikin kanssa, puhumattakaan kielikuvasta; "ei katso kaikkea ruusunpunaisten lasien läpi", sillä ei ole kerrassaan mitään tekemistä.
 
Kyse on mielestäni siitä, että tietyt nimimerkit suoltavat jatkuvasti negatiivista sisältöä ja se ei ole kivaa eikä asianmukaista, tämä kun on Ilveksen kannattajien palsta. Tälläkin kun on vaikutusta Ilveksen imagoon ja suosioon meidän hard core fanien ulkopuolella.

Perusteltu kritiikki on tietenkin ok, mutta silloinkin pitäisi muistaa antaa välillä posia. Nyt meillä on menossa sellainen jakso, jossa ei kritiikin paikkoja pitäisi niin paljoa olla.

Itse pidän ikävänä suoraan pelaajaa kohtaan esitetyt haukut varsinkin jos ne ovat toistuvia ja ilkeitä. Kyllä Niemelä tietää parhaiten.
 
Ennätys paukku! Ehdotonta posia ja kukapa tätä olis vielä Marraskuun tienoilla voinu kuvitellakka.
 
Vakiopelaajista kaikki (pl. Svej ja Näde) ovat +/- tilastossa plussan puolella. Siinä huomaa kuinka joukkueen peli on kehittynyt erittäin roimasti.
 
Viimeksi muokattu:
Oli kyllä MUNAA tänään pelissä. Mäntykivikin heitteli Lehterää kuin paskaista lakanaa. Junnuketjukin pelasi hyvin.

Paljon parempi ja huomattavasti mielenkiintoisempi peli kuin eilinen. Tunnetta oli sopivasti, taito sai näkyä.

Ilves!

Ps. yhden pelin voi jaksaa pelata tollasta brändilätkää, mutta siihen se jää. Ilvekselle hyvää oppia, ja toivottavasti sitä tulee vielä lisää.
 
Hienoa, että on tämmöinen Ilvesfoorumi. Vaikka täällä välillä ollaan eri mieltä, vängätään ja jengi käy bännillä, niin mahtuuhan sitä näkemyksiä maailmaan ja tämä foorumi luo omanlaistaan yhteisöllisyyttä seuran sisällä.

Keskustelu on koko ajan levinnyt myös enemmän pelkän miesten lätkän ulkopuolelle ja monella kirjoittajalla on oikeasti sekä hyvää että hauskaa sanottavaa. Ja palstalla on myös muutama aivan mainio muiden seurojen kannattaja lisänä.

Kiitos siis kaikille panoksestaan foorumilla! Terveisin palstan virallinen vihervassariänkyrä
 
Takaisin
Ylös