Etä-Ilves
Luottopelaaja
- Viestejä
- 1 755
Tätä tuskin monikaan vastustaisi.Sinua lainaten, ei varmaan hirveä asia olisi jos koko fanikatsomo suljettaisiin hallilla Toimiston toimesta muutaman kotipelin ajaksi
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tätä tuskin monikaan vastustaisi.Sinua lainaten, ei varmaan hirveä asia olisi jos koko fanikatsomo suljettaisiin hallilla Toimiston toimesta muutaman kotipelin ajaksi
En nyt periaatteessa tiedä miten älykkyyteen liittyy, jos vapaa-aikana tuolla vietät aikaa. Tuskin kaikki siellä huonosti käyttäyy. Tiedän, että osastossa on oikeasti hyvin pärjääviä ja erittäin fiksuja ihmisiä, jotka ei ole niin fiksuja peleissä ollessaan.Jos olet tuon aikuisvauvayhteisön jäsen, olet viimeisiä ihmisiä puhumaan fiksuudesta mitään.
- osasto voisi itse olla aloitteellinen ja omalla toiminnallaan tavalla tai toisella pyrkiä siihen että hieno tapahtuma voitaisiin järjestää myös ensi vuonna
No tuskin täällä moni sitä oikeasti haluaisikaan. Poislukien pari teitä pahimpia osaston vihaajia.Tätä tuskin monikaan vastustaisi.
Mene nyt mouhotrolli vittuun noilla sun paskoilla mustamaalausyrityksillä.
Keinoja kyllä on jos on halua, mutta vähän epäilen tätä. Tuossa skenessä ns. katu-uskottavuus ja kunnioitus muiden silmissä ovat tavoiteltavia asioita joita ei haluta menettää. Aika harva kannattajaryhmä on julkaissut tiedotetta jossa myöntävät että "perseiltiin, meni ihan helvetisti yli ja olemme pahoillamme". Sille on syynsä.En kyllä rehellisesti tiedä, mitä Osasto voisi tehdä tilanteen korjaamiseksi. Meni sen verran vituiksi.
Tuollaisen paskan jakaminen tänne luo helposti mouhotrolliepäilyn, varsinkin kun kyseinen X-käyttäjä oli mouhotrolli sekä poistettiin äsken. Nyt ilmeisesti vaan paskaa medialukutaitoa.Kerro toki mikä musta mouhotrollin tekee?
Vilpitön anteeksipyyntö. Nyt en kyllä osannu hoksata, että ei ole mikään oikea tili. En ole yrittäny mustamaalata ketään.
Ei nyt liity toisiinsa sitten millään lailla.Vähän huono asetelma valittaa ja keskustella muovisesta ottelutapahtumasta jos vaihtoehtona tarjotaan soihtuja ja vittuilua alaikäisille.
No ne nyt olivat ainoastaan tehostekeino. Ymmärtänet mitä tarkoitin / tarkoitan.Olisit jättänyt nuo pano- ja käteenvetojutut ym. pois.
Missä vitun Jere Karalahden Tapulikaupungissa nää elää, jos tälläisestä toiminnasta saa jotain katu-uskottavuus pisteitä.Tuossa skenessä ns. katu-uskottavuus ja kunnioitus muiden silmissä ovat tavoiteltavia asioita joita ei haluta menettää.
No ne nyt olivat ainoastaan tehostekeino. Ymmärtänet mitä tarkoitin / tarkoitan.
Ymmärsit, mutta ymmärtänet ettei mikään osu noille maaliin. En kritisoi tässä nyt mitään värejä. En sitten minkään värisiä. Jos lapset leikkivät, heitä pitää leikeissään ohjata oikeaan suuntaan. Veronmaksajia tässä kaivataan, ei tuuleen huutelijoita.Ymmärrän kyllä, mutta nuo jutut eivät oikein osuneet maaliin.
Ei tuon alakulttuurin järkevyyttä kannata sen syvemmin pohtia koska ei sille ole mitän loogista selitystä. Alakulttuurissa on paljonkin hienoja elementtejä ja arvoja, mutta häiriökäyttäytymisen kohdalla se ei kestä minkäänlaista tarkkailua.Missä vitun Jere Karalahden Tapulikaupungissa nää elää, jos tälläisestä toiminnasta saa jotain katu-uskottavuus pisteitä.
Mä putosin kyllä nyt kärryiltä, että miten se alkuperäinen avautuminen ohjaa oikeaan suuntaan?Jos lapset leikkivät, heitä pitää leikeissään ohjata oikeaan suuntaan.