Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei taida Jypilläkään olla katsojista tai rahasta pulaa, olen kaksi päivää yrittänyt saada lippuja (pitää ostaa toimistolta kun toinen on ns avustajalippu) 13.3 Jyp-Ilves peliin, äsken laitoin sähköpostia hieman laajemmalla jakelulla, saapa nähdä tuleeko palaute (tai edes liput):
Hei, pahoittelut laajasta jakelusta, mutta alkaa epäusko iskemään, olen nyt keskiviikosta perjantaihin yrittänyt alla mainittuja lippuja ostaa seuraavilla tavoin:
Kysyn siis lyhyesti: Mikä homma ja voinko ostaa noi liput? Alkaa olemaan tähän lipun hankintaan käytettävissä oleva aika kulutettu loppuun, jos kerran tuntuu, että hankinta on joko mahdotonta tai ainakin erittäin vaikeaa.
- Olen yrittänyt soittaa teille kuusi kertaa nettisivuilla kerrottuun aikaan (klo 9-16)
- Lisäksi olen soittanut toimistoajan ulkopuolella ja jättänyt viestin ja soittopyynnön
- Lisäksi kuten näkyy, olen pari päivää sitten laittanut sähköpostia, saamatta siihen vastausta
Se mikä itselläni tuli tästä mieleen, että tässä on nyt kysymys vaan parista lipusta, mistä vielä toinen on lähtökohtaisesti ilmainen, mutta jääköhän miten paljon vähän isompaa myyntiä saamatta, mikäli puhelimeen ja sähköposteihin ei vastata?
Onko varmaa, ettei ole mennyt vaikka suoraan vastaanottajan roskapostiin syystä x?Eipä se oo Ilvekselläkään paremmin toiminu. Laitoin pari vuotta sitten kyselyä sähköpostitse koskien avustajalipun ostamista. Eivät ole vaivautuneet vastaamaan mitään.
Tuon sähköpostin jälkeen kesti 10min, olivat Jypiltä yhteydessä, pahoittelivat ja avustajalippu tuli ilmaiseksi, kuten yleensä, mutta hyvityksenä tarjosivat myös toisen lipun puoleen hintaan, eli hoitivat lopulta tyylikkäästi.Eipä se oo Ilvekselläkään paremmin toiminu. Laitoin pari vuotta sitten kyselyä sähköpostitse koskien avustajalipun ostamista. Eivät ole vaivautuneet vastaamaan mitään.
Tulee vähän sellanen fiilis, että pysykää poissa, kun ette tuo rahaa pöytään molemmista lipuista.
Olettasin että lähettämäni viesti ei menisi roskapostiin, mutta ainahan se on mahdollista. Itselle ei ainakaan ole tullut vastausta roskapostiin eikä muuallekkaan.Onko varmaa, ettei ole mennyt vaikka suoraan vastaanottajan roskapostiin syystä x?