Haaveena Kanada x Hope, Ilves-U14

Tää on kyllä hyvä homma, kuten tossa muut jo kirjottelikin niin sinappia ei voi ostaa enää kun ei sitä tule syötyä määräänsä enempää ja lakupakettien kanssa ei jaksa hallilla montaa tuntia pyöriä niin hienoa että tämä on järjestetty. Mukana ollaan!
 
Mukana. Lakritsat saa syödä muut kun ei ole hyväksi verenpaineelle. ;)

Aikaisemmin ostettu sinapit, siipisoosit , suklaat, glögit yms.

Sinappia on kotona aika monen joukkueen logolla ja samaa aika tulista settiä tuntuu olevan. Täytyy kesällä taas pitää makkarailtamat, niin saa kulutettua.
 
Nopeasti hiipui into, kun eilen meni enää vain kolme rasiaa. Lähde ry.

Menkääpä vielä kaupoille, joilla talous sen mahdollistaa.
Juu, ei välttämättä iso yllätys, kun peilaa foorumin "huonoon happeen" tänä päivänä - ei ainakaan posihypen tuomaa boostia ole sitten yhtään. Valitettavasti.

Ehkä mä viä käyn ostoksilla...on sitten ostettu satasella lakua. Tuli tämäkin päivä nähtyä! Heh :D

EDIT: tasaraha lahjoitettu.
 
U14-puolelta sain tietoa, että noin 150 rasiaa olisi mennyt kampanjan kautta kaupaksi.

Hyvä äijät, ämmät ja kaikki muut! Joukossa on voimaa.

(Itselläni ei ole mitään liityntäpintaa tähän joukkueeseen, jos joku sitä epäilee. Ei ole siis ajettu oman jälkikasvun etua tms.)
 
U14-puolelta sain tietoa, että noin 150 rasiaa olisi mennyt kampanjan kautta kaupaksi.

Hyvä äijät, ämmät ja kaikki muut! Joukossa on voimaa.

(Itselläni ei ole mitään liityntäpintaa tähän joukkueeseen, jos joku sitä epäilee. Ei ole siis ajettu oman jälkikasvun etua tms.)
Hyvä hyvä! :)
 
IMG_0826.jpeg
 


Suosittelen lukemaan myös Ilveksen junnujen päivityksen tekstin.

Osallistuminen onnistuu vieläkin, jos haluaa tehdä hyvää.

Nämä etäkannattamisoffensiivit on ihan parhaita, kun ei pääse/ehdi/jaksa paikalle, mutta netti ja kapula toimii.

Nykyään muutenkin edes Tampereelle, kun ei eksy juuri vuodessa, kuin työreissulle messuille Pirkkahalliin, niin on melko must. thumbsup :ilves:
 
Takaisin
Ylös