Matoash
Luottopelaaja
- Viestejä
- 8 658
Pudotuspelien hienoin maali.
Niinkun Waheeb sen tässä sanoi:
Simon Johansson laukee!
Niin taisi muutama muukin tuon maalin jälkeen.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pudotuspelien hienoin maali.
Oli todellakin sarkasmia. Johanssonia parempaa pakkia ei ole meillä nähty sitten Risto Siltasen päivien.En tiä oliko tää sarkasmia, mutta kyllä toi perustekeminen ja kiekollinen varmuus on sellasta, että en itse lähtisi sanomaan etteikö olisi kulkenut.Tai että kyllä ne pisteet sieltä seuraa, on kuitenkin kiekollisen pelin selkärankoja meillä ja suorittaa komeasti.
Muuuuuuuka... va mies!Ja 5-0 maaliin tollanen tuuletus, huokuu kyllä miten on 110% mukana keväässä seuran ja fanien mukana.
Nostan samalle kunniajalustalle Sonjan, Allun, Murphyn ja Juiken, enkä oikein näe onko näiden välistä paremmuutta tarpeen arvioida, vaan kaikki ovat olleet oman aikansa kirkkaita tähtiä meidän Ilveksessä.Oli todellakin sarkasmia. Johanssonia parempaa pakkia ei ole meillä nähty sitten Risto Siltasen päivien.
Onnistui meidänkin ykköspakki olemaan miinuksella sarjan parhaassa pelissä...0+0 ja -4.
Vaikkei nyt erityisen huonolta peli hänen osalta näyttänyt niin onhan nuo tilastot aivan kauheat liigan parhaalle puolustajalle toistaiseksi kauden tärkeimmässä ottelussa.
Muumeja siteeraten: Älä yritä lohduttaa!Onnistui meidänkin ykköspakki olemaan miinuksella sarjan parhaassa pelissä...
Joukkueen ykköspakin +/- saldo on vastuustaan/peliajastaan johtuen yleensä aikalailla peilikuva joukkueen kokonaispelistä kun omasta.
Ootko asiantuntijan roolia ihan ammatiksi asti harkinnut?Pitäis alkaa saamaan viivavetoja ja vetoja ylipäätään sisään. Teki hienon maalin tänään, mutta ruuti on liian märkää väärässä kohdassa kautta.
Ei taida siinä hommassa liku olla tarpeeksi kova.Ootko asiantuntijan roolia ihan ammatiksi asti harkinnut?
On tässä pointtinsa. Enemmän olisi Smmen pitänyt verkkoa heiluttaa. Tuntuu, että siinä vaiheessa, kun runkosarjassa ruvettiin pitämään meteliä miehen maalimäärästä ja ennätyksistä, alkoi ruuti olla läpimärkää. Toki vastustajat ovat merkanneet miehen paremmin ja paremmin sekä kun Ilveksen ylivoimapeli ja sen valmennus on ala-arvoisella tasolla, on Simme välillä tekemättömässä paikassa.Mutta jos Simnestä vielä: toiseksi eniten vetoja pleijareissa ja vain kaksi maalia. Ei vain riitä, etenkään kun 1. ylivoima pyörii hänen viivakutien ympärillä.
Itseasiassa Simmellä on kolme maalia. Puolustajista ainoastaan Airolalla on yksi enemmän.Ei taida siinä hommassa liku olla tarpeeksi kova.
Mutta jos Simnestä vielä: toiseksi eniten vetoja pleijareissa ja vain kaksi maalia. Ei vain riitä, etenkään kun 1. ylivoima pyörii hänen viivakutien ympärillä.