JYP Jyväskylä

Tuolla ne meinaa kohta pelata:
1791003911119.png
 
. Joukkue rottailee eniten liigassa

Eipä se paljon yllätä, kun Matikainen siellä valmentaa.
Eipä se Matikaisen Pelsutkaan paljon vastustajaa kunnioittanut. Veri-Pena taklaili päähän, mutta muualla ei ylilyöntejä tullut. Blood sanoikin myöhemmin,että Matikainen oli häntä käskyttänyt.
Pelsujen treeneissä pelaajat tappelivat keskenään, ja se oli Matikaisen mielestä normaalia.

Veikkaan,että Jypin heikkous löytyy valmennuksesta, ja se jatkuva "paine" koituu kohtaloksi.
 
Tubes muuten video tästä taannoisesta Jypin juhlakaudesta. On muuten kohtuullinen osotus siitä, että kyllä nykykiekossakin persereikä, tai reiät voi valmentaa ja pärjätä paremmin, mitä kaikkien mukava ja hauska kaveri.

 
Mitä, eikö Kärppien toimistolta tarjottukaan tuulettimen pyörittäjän apupojan virkaa niin kuin muille entisille seurasuuruuksille? Uskooko joku oikeasti että Ohtamaa on tästä innoissaan, luulisi Kärppäuran päättyminen olevan niin kova isku että JYP:n paidassa vaan harmittaa mutta pakko laittaa ammattilaisena tunteet syrjään? Kannajatkaan ei tällaista oikein arvosta eikä paitaa tulla Raksilan kattoon nostamaan. Ja Ohtamaa oli viime kaudella jo niin huono että paljon saa petrata että JYPn puolustusta vahvistaa.
 
Markkinat ovat kuivat, mutta että NÄIN kuivat..:o
 
Onkohan Ohtamaa vetänyt grillimakkaraa ja kaljaa koko kesän ja pullistunut muodottomaksi, kun JYPin kokoonpanossa on tänäänkin joku Eetu Räisänen 1 liigapelin kokemuksella ennen häntä?

edit: ja näköjään myös hyökkääjä Otto Mäkinen pakin paikalla
 
Takaisin
Ylös