Raipe - The Great One
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 11 549
Eikös hänellä niitä loukkeja ole ollut?Tuli vaihdosta pirteän näköisenä jukkolan tilalle. En ymmärrä, miksei peluuteta enempää.
Hmm, vaikea sanoa, kun ei loukeista koskaan kerrota mitäänEikös hänellä niitä loukkeja ole ollut?
Täysin oikein.Kivikko Arraño nousee Pikkuhuuhkajiin Romania -ottelun alla![]()
Kaksi muutosta Pikkuhuuhkajiin tiistain Romania-otteluun - lisää Veikkausliigaväriä mukaan
Pikkuhuuhkajat jatkaa EM-lopputurnauspaikan jahtaamista tiistaina Tampereella huipputärkeässä ottelussa Romaniaa vastaan.www.veikkausliiga.com
Ilveksessä WB rooli on erittäin vaativa, koska pitää pystyä ravaamaan laitaa koko matkalla, kun vastuuta on niin hyökkäyksessä kuin puolustuksessa. Ja noissa rooleissa ykkösvaihtoehdot, siis Jukkola ja Jorginho, ovat koko sarjan parhaimmistoa. U21 pelaa neljän linjalla, jolloin laitapakin rooli on perinteisempi.Yllättävä nosto. Ei ole kuitenkaan Ilveksessä edes avauksen mies.
Toki pystyy peruspelaamiseen korkealla tasolla.
Edellisessä matsissa oli kyllä yrittämisen meininkiä, mutta tulos oli vähän niin ja näin. Jalkapallossa se monesti menee, että olet niin hyvä kuin viimeisin esityksesi. Viime kaudella meni mielestäni paremmin ja oletin näkeväni parannusta tälle kaudelle. Toivottavasti sitä peliaikaa tulee sitten edes saarella.Lainalle Mariehamniin koko kaudeksi mahdollisuudella kutsua tarvittaessa takaisin. Ihan hyvä ratkaisu, junnaamaan jäänyt kehitys ei penkiltä etene.
Toimisi varmaan paremmin neljän linjassa ja Wallius paremmin kolmessa linjassa, mikä hieman ironista ottaen huomioon Ilveksen ja Pikkuhuuhkajien formaatiot.Minun mielestäni ei oikein tuonut mitään lisää Ilveksen pelaamiseen. Suoriutui aina ihan ok, eikä tehnyt isoja virheitä, mutta pelaaminen oli vähän sellaista alibipelaamista.
Kun sai pallon laidalla niin syötti mieluummin alas kuin haastoi vastustajaa. Ehkä ei oikein sovellu wingbackiksi, joten Rantasella ei ehkä ollut hänen kaltaiselleen pelaajalle käyttöä.
Toivottavasti nostaa tasoaan IFK Mariehamnissa. Kyseessä kuitenkin kohtuullisen nuori pelaaja, joka voi vielä kehittyä!