Tulosveikkaus ja otteluseuranta HPK - Ilves 14.2.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Kohtuu ironista, että sä nyt aika usein olet moralisoimassa muita kirjoittajia omien haukkumisesta. Omalle pelaajalle hyvän suorituksen jälkeen irvailu on ilmeisesti vähän parempaa toimintaa?
"Moralisoin" aina ja tarvittaessa kun haukutaan omia "molokeiksi" tai "ville paskasiksi" ja tulen niin tekemään jatkossakin.

En nyt ala vielä Kapelle levittämään mitään punasta mattoa jalkojen alle kun sai yhden (toki hienon ja tärkeän) syötön kohdilleen. Tässä on reilut parikymmentä matsia katseltu vähän erilaista menoa.
 
Osui taklaus päähän mutta enemmänkin taisi pää selkään heilahtaa kuin että olisi päähän kohdistunut
 
Hyvältä peliltä tämä kuulostaa. Mutta uskon Ilveksen ratkaisevan ylivoimalla kunhan sitä saavat hankittua.
 
Könönen viimeinkin osui taklauksen kun vastustajalla ei ollut aikomuksia liikkua tällä kertaa.
 
Helvetin hyvin tuli Könönen kiinni kroppaan ja irrotti kiekon ja tottakai jatkopelit (syöttö) sitten vihun lapaan.
 
Toivottavasti Hölöllä käy hetkellisesti mielessä rikkoa tuo Suomi-Mänty-Lööke ketju. Mänty menee hukkaan ja Lööke vetää täysin pelin ulkopuolella, maalin eteen ei mitään halua mennä.

Ilvekseltä puuttuu joku kuka käy pyyhkimässä Tuulolan kaltaista kaveria. Olen tätä aiemmin kysellyt että kuka tulee vastaamaan puhelimeen jos se soi?

Harvemmin Liigassa soi, että ei siihen mitään lihapäätä tarvitse rosteriin hankkia.
 
Tuomareilta katoo peli käsistä tätä menoa. Odelta tai kuka siinä olikaan niin selkeästi revittiin käsistä maila ja tuomari näyttää ylös ylös vaikka kaveri siinä maassa oli
 
Aikamoista tötinää ja tutinaa. Omissa oltiin vähän makaroonia kamppailuissa jne, mutta hyökkäyspäässä iskettiin kyllä hyvällä fyysisyydellä.

Huolellisuutta ja jämäkkyyttä vain lisää.
 
"Moralisoin" aina ja tarvittaessa kun haukutaan omia "molokeiksi" tai "ville paskasiksi" ja tulen niin tekemään jatkossakin.

En nyt ala vielä Kapelle levittämään mitään punasta mattoa jalkojen alle kun sai yhden (toki hienon ja tärkeän) syötön kohdilleen. Tässä on reilut parikymmentä matsia katseltu vähän erilaista menoa.
Sä kyllä hauskasti vedät hommat aivan ääripäihin. Kukaanhan ei pyytänyt sua levittämään mitään punaista mattoa jalkojen alle tai lopettamaan kritisointia silloin kun aihetta on. Ei tarvitse edes kehua sitä suoritusta. Mutta ihan samaa touhua se on myös heittää tuollaisia vittuilevia kommentteja omille pelaajille, silloin kun siihen ei aihetta ole.
 
Näden maali oli kyllä komea sommitelma.

Parannettavaa jäi, mutta eiköhän siellä aleta saamaan koneita pikku hiljaa käyntiin.

Calle ei yhtään osannut odottaa Tuulolan vastataklausta. Oli hieno. :D
 
Olisitko siis halunnut, että joku käy hankkimassa meille alivoiman koska Eetu Tuulola pelasi jääkiekkoa?
Joo puhdas oli niitti, vähän ylireagointi multa.
Toivon siltikin, että Ilveksessä mennään hanskaamaan kaverin nessua vähän herkemmin kun omia kolataan. Kausia on nähty kun joukkue katselee eikä reagoi, ja se on nähty miten käy.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös