Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - Lukko 25.2.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Vittu täällä on kyllä outoa porukkaa ku heittelee Malekkia bussin alle tostakin. Kaveri pääsee läheltä vapaasti laukomaan
Joo ei se Malekin piikkiin mene. Toki olisi pienellä potkulla eteenpäin saanut isommaks ittensä tai kulman kiinni mutta Friman ja Borg siinä jätti ihan vapaaksi. Noihin pitää saada vähintään mailaa väliin tai pelaaja kiinni.
 
Ykkösen peli soljuu paremmin paljon paremmin Ratisen kanssa kun Suomen kanssa.Suomi ja Svejkovsky vois toimia puolestaan,Suomi tekee tilaa ja kaivaa kiekot Svejkovsky viimeistelelee....Malek Malek Malek
 
Nyt meitä vähän mitataan! Kaksi erää tosi hyvää kiekkoa, sit kaveri saa vähän hipasta kiinni. Tämä viimeinen erä kertoo kyllä aika paljon minkälainen Ilves on sitten kun tosipelit alkaa!! Hieno nähä mitä tulee :)
 
Mites se Willis siinä Viimeinen Partiopoika leffassa totesi? Lupasikos tanssia tyyliin ripaskaa jos voittaa. Taidan vetää ympäriinsä samalla kaavalla kun seuraavan erän alkuun hoidetaan tämä peli meille.

Tästä ei puutu meinaan enää kun Laurell napauttaa Baun syötöstä. Se viimeistään lopettaa tuon länsirannikon poppoon tekemisen.
 
Turha maali lopuksi mutta toivottavasti joukkue jatkaa samaa rataa kuin kaksi ensimmäistä erää. Mutta tähänkin asti esitys on ollut jotain mitä en olisi tältä joukkueelta tässä tilanteessa odottanut.
 
Ei oo helpoimmasta päästä maalivahdeille tämmöiset pelit, kun vetoja tulee todella harvoin.. onko Lukolla nyt kahteen erään 12 laukausta maalia kohti?
 
Hyvä pojat.

1740507946371.png
 
Täytyy varmaankin laittaa tv kiinni sillä hyppäsin mukaan 4-0 tilanteessa ja näin taas sitä Meskasta miksi jatkoa ei pitäisi tehdä. Aloituksen jälkeen söhlää kiekon vastustajalle ja tästä vastahyökkäys. Painaa päätyyn ja häviää kulman 10-0 ja Lukkolainen syöttää maalin eteen ja siitä vierailijalle pukukoppimaali ja toivoa viimeiseen erään.
Olisi ollut kiva lukea viestejä jos tuon olisi tehnyt Lööke:)
 
Nyt on pakko kysyä, että onko maalivahdin tehtävänä sitten vain torjua helpot laukaukset. Maaliodottamaa Lukko on luonut 0,6 maalin edestä, eikä Malek ole ottanut yhtään isompaa koppia.

Keväälläkin tulee paikkoja vastustajalle, kyllä maalivahdin niistä pitää vain osa ottaa kiinni.
Oli otettavissa, mutta en lähtisi kovin vahvasti reagoimaan 4-1 kavennukseen. Kyllä Ilves ja Malek tämän hoitaa. 0.71 taitaa Lukko olla luonut, että siihen verrattuna tosiaan tuo 1:kin on vähän liikaa. Toki virkaveli päästänyt 1.41 yli odottoman.
 
Vittu täällä on kyllä outoa porukkaa ku heittelee Malekkia bussin alle tostakin. Kaveri pääsee läheltä vapaasti laukomaan
Imaisu, niitä tullut viime aikoina liikaa.
Otettavissa oli ja Lukon paikkoihin nähden jos toi oli se ylitsepääsemätön niin Pavlat vaan maalille loppukaudeksi.
Noista täytyy vaan pelien tiukentuessa päästä eroon.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös