Suppo
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 257
Aivan sekin.Ellei meidän poliisi ole loukissa vielä sillon..
Aivan sekin.Ellei meidän poliisi ole loukissa vielä sillon..
Ihme ettei ole vielä onnistunut päättämään kenenkään uraa, pyrkimys siihen on ainakin kova tällä koohottajalla.Tälle se taitaa näyttää kun ei ole tilannetajua tai peliälyä. Miten sä voit edes osua paikallaan olevaa kaveria pelkästään polveen?
Oli sen verran törkeä polvella ajelu että vois sen 3-5 peliä laittaa rikoshistoria huomioiden.
En usko, että on tahallista. Puutteita pelinluvussa ja peliälyssä ja koohotusta tunnekuohussa ja lopputulema tuollainen.Tuo Lantta on kyllä vaarallinen pelaaja kun näitä on häneltä tullut aina. Jos ei tahallaan vahingoittanut niin sitten ei pitäisi ainakaan taklauksia harrastaa kun ei osaa. Tuossa päätetään toisen pelaajan uria pahimmassa tapauksessa.
En usko, että on tahallista. Puutteita pelinluvussa ja peliälyssä ja koohotusta tunnekuohussa ja lopputulema tuollainen.
Sitten kannattaisi jättää taklaamatta jos ei kyvyt riitä turvalliseen suorittamiseen. Missähän raja kulkee että tuollaisia saa edes kaukaloihin päästää jotka ovat oikeasti vaaraksi kanssapelaajille?En usko, että on tahallista. Puutteita pelinluvussa ja peliälyssä ja koohotusta tunnekuohussa ja lopputulema tuollainen.
Ollaan tästä kyllä aivan samaa mieltä, että jos ei osaa niin turha on alkaa edes yrittämään.Sitten kannattaisi jättää taklaamatta jos ei kyvyt riitä turvalliseen suorittamiseen. Missähän raja kulkee että tuollaisia saa edes kaukaloihin päästää jotka ovat oikeasti vaaraksi kanssapelaajille?
Kivaa kun saa vääntää rautalangasta111+1 = 112
106+6 = 112
???
Suorat voitot sitten tasan, mutta Lukolla isompi maaliero. Lukko voittaa.
Vielä kerran:
- Lukko tarvitsee 2 suoraa voittoa, mikään muu ei riitä (5 pistettä tarkoittaisi yhtä voittoa vähemmän, jolloin Ilves runkosarjan voittaja KalPa-pelistä huolimatta)
- Kahdella voitolla 112 pistettä, jolloin Ilves tarvitsee 2 pistettä voittaakseen
Ja tällä kaudella taitanee olla jotain 2 tai 3?Puutteita on tosiaan kaverilla jossain, kun neljä ulosajoa viime kaudella ja edelleen rytisee![]()
Toinen tälle kaudelleJa tällä kaudella taitanee olla jotain 2 tai 3?![]()
Eli kahteen kauteen kokonaisuudessaan 6 ulosjoa. Kyllä nuo kaikki pelikiellot pitäisi lähteä siitä 10+ peliä suorilta, miksei jopa 15+ teko.Toinen tälle kaudelle
Jos kyseessä olisi joku ulkomaalaisvahvistus niin joka paikassa oltaisiin sitä mieltä, että ulos koko liigasta.Eli kahteen kauteen kokonaisuudessaan 6 ulosjoa. Kyllä nuo kaikki pelikiellot pitäisi lähteä siitä 10+ peliä suorilta, miksei jopa 15+ teko.
Liigan kurinpitohan ei anna uusijalisää ellei ole jo samasta syystä aiemmin ollut pelikiellossa.Eli kahteen kauteen kokonaisuudessaan 6 ulosjoa. Kyllä nuo kaikki pelikiellot pitäisi lähteä siitä 10+ peliä suorilta, miksei jopa 15+ teko.
Tiedän ja siksi kirjoitinkin, että pitäisi. Se on aivan sama kuuden ulosajon kohdalla enää eritellö syitä. Uskomattoman vaarallinen pelaaja ja thats it.Liigan kurinpitohan ei anna uusijalisää ellei ole jo samasta syystä aiemmin ollut pelikiellossa.
Itsellä ei kyllä ole tietoa Lantan kurinpitohistoriasta.
Mutta toivotaan, että sieltä löytyy historiaa polvitaklauksesta jolloin uusijalisä mahdollinen..
#vainliigajutut
Edit: tällainen artikkeli löytyi viimekaudelta, siinä mainitaan polviosuma..
![]()
Niittejä selkään, päähän ja polveen – SM-liigan kurinpidon syyniin joutunut hyökkääjä sikaillut pitkin kautta
KalPa-hyökkääjä Jaakko Lantta on ajettu neljästi suihkuun jääkiekon SM-liigan kauden aikana. Viimeisin tapaus oli pääosuma Ilveksen Simon Stranskyyn 1. puolivälieräottelussa.www.mtvuutiset.fi
Toivottavasti Ässät valahtaisi Mouhojen vastustajaksi eli Jukureiden voitto tilauksessa.Mites nyssitten tän ehtoon peli. Voitolla Pata varmistas säälien alotuksen kotona, eli eivät putois sijaa 8 alemmas, kuudes sijakin teoriassa mahdollinen. Mitään ihmeellistä jännitystä en tähän peliin saa vaikka kuinka koittas keksiä. Taitaa jäärä kattomatta.
Olen jo housut nilkoissa, ei kalsarit sotkeennu.Kohta alkaa tämän viikon kiimaisin ottelu.