Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ensi kausi, mutta Malmö kuulemma haluaa siitä eroon.Kauan Iksalla on sopparia?
Kauan Iksalla on sopparia?
Kivalla spurtilla ja tahdolla voittomaali Brynäsiä vastaan eilen illalla. Aikamoinen koppimaali; tuolla mentiin 4-2 johtoon 10 sekuntia ennen toista erätaukoa. Otteluvoitot nyt siis 2-2 runkosarjan ykköstä vastaan.
Illan kruunuksi vielä toinenkin maali, joka oli pelin viimeinen Malmön voitettua lopulta 6-3. Haapalalta kiva esityö ja tuuletukset.
Iksalla nyt 3 maalia 6 otteluun, millä irtoaa kymmenes sija SHL:n maalipörssiä ennen tämän illan otteluita.
Aika pienillä minuuteilla vielä tehoillut pleijareissa. Peliaika suurimmassa osassa peleissä jotain 12-13min.
Säälit peli 1: 13:11Livetulokset kertoo erilailla.
Kerran jäänyt alle 13 minuutin. Isoin peliaika 17.53. Viime pelissä 15.25.
Säälit peli 1: 13:11
Puolivälierä peli 1: 14:04
Puolivälierä peli 2: 13:07
Puolivälierä peli 3: 12:13
Kyllä suurimmalta osin aika vähän on pelannut.
Eiköhän Iksa jatka sopimuksensa mukaisesti Malmössa.Tuossa mietin ja mun mielestä Iksa menisi hienosti meidän ensi kauden jengiin. Klingberg voi hyvin pelata vasemmalla ja sieltä tekikin noita kääntöjä maalille pudotuspeleissä. Käytännössä Iksa olisi vain suora korvaaja Meskaselle. Siihen vielä yksi leftin kärkilaituri.
Laituriparit tyyliin:
Klingberg-Lööke
”Kangasniemi”-”Ikonen”
Ratinen-Svejkovsky