Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Aikamoinen itkuvirsi käynnissä KalPa fanien osalta jatkoajalla. Ei siinä, loukkaantumiset turhauttavat varmasti ketä tahansa.

Mutta aikamoinen pata soimaa kattilaa päällä. ''Kenetköhän Ässät loukkaannuttaa tänään?'' ''Telooko Ässät jonkun tänäänkin että on mahkut seiskapelissä?''

Maailman pienin viulu soi kyllä. Ilveksen pelaajat olivat sukeltelijoita kuten vaikka Borg kun Horse kävi vetämässä viisi sekuntia vihellyksen jälkeen kovan poikkarin selkään maalin edessä. Jaakko Lantta on väärinymmärretty Kuopiolaisten sankari joka on kyllä rehti pelaaja mutta välillä pojat vaan on poikia. Turha itkeä moisesta.

Tuo Kucerikin taklauskin Rissaseen (mistä ilmeisesti koko poru alkoi?) on aika mitätön? Jos puhutaan Jaakko Lantan ulottuvuudesta missä Kalpan fanit itse elävät niin tuo taklaus on niin mitätön että siitä ei edes tule taklausta tilastoihin.

Toivottavasti Ässät on päässyt yhtä pahasti pelaajien ja valmennuksen ihon alle kuin fanien.

Eikä unohdeta Lappalaistakaan. Kaveria joka on viimeisillä voimillaan raahautunut aitioon polvet ja selkä paskaksi hakattuina mutta yhtäkkiä sille KalPan huoltaja juottaa jotain elämän eliksiiriä tai Asterixin taikajuomaa ja siellähän se taas vetää kuin villivarsa.
 
Noni hitsarit kohti game seveniä sitten.
 
On tämä herranjumala ihmeellistä. Suomessa pelataan tänään yksi kiekko-ottelu. Yksi ottelu on kohta käynnissä Suomen maassa ja tonne raahataan vittu kaikennäkösiä Rantaloita, joka ei oo eläessään viheltäny yhtään hyvää peliä. Ei eläessään. Niin se saa siitä palkinnoksi saatana tulla playoffeihin tuomariksi.
Jos tää on sille osa oppimisprosessia.
 
Seuuuula
 
Lekkas sulaa.
 
Jos tämä seiskaan menee niin Äss ää t menee jatkoon
 
Kovia poikia hakkaamaan mailalla nämä Kalpan mikkihiiret Curryn johdolla.
 
Takaisin
Ylös