Eemeli Suomi

Taitaa jääkiekkopiirit olla niin pienet että kyllä nämä joukkueet toistensa asiat tietävät.
 
Polvivammat ovat arvaamattomia.
Vaikka kykenee kovaa treenaamaan, polven kunto selviää vasta tosipeleissä.
Vaikea kuvitella että olisi täydessä luistelukunnossa.

Jos Supi palaa, ja polvi kestää, on kyllä tärkeä. Varsinkin laitakamppailuissa.

Ja takuulla myös henkisesti koko joukkueelle.
 
Valtionsalaisuuden paljastaminen on vielä pieni rikos, verrattuna Eemeli Suomen pelikunnon paljastamiseen.

Ihan ymmärrettävää sinänsä, valtakunnan merkittävin sairauslomalla oleva henkilö tällä hetkellä.

Useampi hyvä lähde, mutta ristiriitaista tietoa tuntuu olevan tämän hetken tilanteesta.
Ei ainaskaan kannata ekoihin peleihin odotella..
 
Näin tulkitsen, tätä kryptisistä viestintää mitä olen saanut.
Noh, neljä ja puoli tuntia ja sitten tiedetään. Jos Eemeli pelaa niin veikkaan että ei silti matkusta Kuopioon vaan tulee siinä rotaatiota.
 
Punakone kertoo toisessa ketjussa, että edelleen saikulla.

Nyt ollaan jännän äärellä... :)
 
Suomi taitaa nyt olla ollut sivussa n. viisi viikkoa. Jos huilasi Tappara-sarjasta vikat pelit ihan sen takia, että pakottavaa tarvetta askiin ei ollut, niin lienee nyt peleillä. Mikäli taas vamma on sitä luokkaa, että edelleen ollaan ihan rajoilla tai millään muotoa pelikunnossa, niin alkaa kausi vääjäämättä olla Eemelillä ohi.
 
Suomi taitaa nyt olla ollut sivussa n. viisi viikkoa. Jos huilasi Tappara-sarjasta vikat pelit ihan sen takia, että pakottavaa tarvetta askiin ei ollut, niin lienee nyt peleillä. Mikäli taas vamma on sitä luokkaa, että edelleen ollaan ihan rajoilla tai millään muotoa pelikunnossa, niin alkaa kausi vääjäämättä olla Eemelillä ohi.

Ei kai se tarkoita, että kausi ohi. Kuten jo aiemmin sanottu, niin vamma ei ehkä täysin parane tämän kauden aikana, mutta pelikuntoon todennäköisesti pääsee. Nyt eletään niitä aikoja, että paluu voi tapahtua koska tahansa. Tietenkin siihen sitten jää jännitettävää, että kestääkö se pelaamista vai ei.

Ylläpito vois antaa pikkuhiljaa huilitaukoa näille eipäs-juupas käyttäjille, jotka joka toinen päivä heittelee ilmoille vinkkejä Eemelin paluusta.

Jos ei nyt kuitenkaan bannata Suikulaa, jolla on ihan oikeasti tietoa Eemelin tilanteesta. Nyt vain päivitti, että tuorempien tietojen mukaan saattaa sitenkin jo pelata tänään. Ja niinhän se on. Lääkäristä on vielä kiinni.
 
Takaisin
Ylös