Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - KalPa 18.4.2025 | 5. Välierä

Status
Viestiketju on suljettu.
Kyllä tämä peli nyt sille näyttää ettei me finaali paikkaa taaskaan ansaita.

Se ei vain riitä jos 1 ottelun pudotus peleissä pystyy 100% asenteella pelaamaan.
 
Ensimmäinen erä vei uskoa noususta.

Nyt olisi paikkaa jollain nousta sankariksi. Tähän mennessä Ipan pelaajat näyttävät pronssi-peliin menijöiltä.
 
Uskomatonta kuinka paljon pudotuspelejä täytyisi pelata, että oppisivat yhtään mistä näissä peleissä on kysymys. Joka vuosi hävitään henkisesti satanolla. Kuinka pieniä vastustajien pelaajat pitäisi olla, että voitettaisiin maalinedustapelit ja uskallettaisiin taklata ja pelata.
Tätä edelleen odotellaan.

Ilves on edelleen todella huono ratkomaan pelejä. Nyt kun ollaan keväässä ja pitäisi olla tylyjä, niin totta vitussa Ilves ottaa tänäänkin kakkoseen.

Iso vuori käännettävänä Hölöllä. Iso pettymys hänenkin meininkinsä tähän asti.
 
Oliko se Salmela joka taklasi suoraan päähään? Uskomatonta että selvisi ihan jäähyttä.

Kalpa edellä muuten, tasaista peliä. Katsotaan miten käy, parantaa pitää ja paljon.
Siinä taklauksessa ei ollut yhtään mitään väärää. Ei toki yllättä että täällä huudetaan taas tuomareista ties mitä itkuvirttä.
 
Joku sanoi vielä, että joukkue on selkeästi kovempi kuin aikaisemmat Ilvekset. Ihan samanlaista paskaa ollut nyt neljäs vuosi putkeen. Henkisesti vastustaja ollut neljä vuotta valovuoden edellä ja myös fyysisesti. Tämä Tillun täksi kaudeksi keksimä hidas, mutta pitkä konsepti pelaaprofiilissa häviää myös kamppailut. Samaan aikaan Raipe on viemässä Saipan finaaliin ekalla yrityksellään, siinä vähän Ilvesjohdolle mietittävää.
 
No jotenkin ei nyt yllätä tää pelin agenda. Periaatteesta en ilvestä vastaan lyö, mutta kyllä melkein 4 kerroin olis ilman laseja ollut pelattava.

No, kesä tulossa ja kaikkea.. taas
 
Siinä taklauksessa ei ollut yhtään mitään väärää. Ei toki yllättä että täällä huudetaan taas tuomareista ties mitä itkuvirttä.
Ei enää riitä edes värilasit vaan koko silmä lienee keltavihreä.
 
Koskahan on merkitystä?

Mietin vaan sitä Hölön teesiä että sillon ollaan parhaimmillaan...
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös