Ikurin Vire
Heikot sortuu, vahvat porskuttaa.
- Viestejä
- 25 662
Erikoiseen tulkintaan päädyit. Miten tuon viestin voi noin tulkita?Kannattajat eivät ole ansainneet kannua? Moni on odottanut sitä 30-40 vuotta vasta![]()
Erikoiseen tulkintaan päädyit. Miten tuon viestin voi noin tulkita?Kannattajat eivät ole ansainneet kannua? Moni on odottanut sitä 30-40 vuotta vasta![]()
Eemelillä olisi joku kiire. Nyt tai ei koskaan -tilanne päällä.Erikoiseen tulkintaan päädyit. Miten tuon viestin voi noin tulkita?
Eli Eemeli ei ansaitse maljaa?Kannattajat eivät ole ansainneet kannua? Moni on odottanut sitä 30-40 vuotta vasta![]()
Tillu voisi sanoa, että nyt on aika pistää 4 vuoden lappuun nimeä alle. Eemeliä ei kannata päästää muualle.Sopimusasioita katsotaan sitten, kun sen aika on, Suomi kuittaa.
Ei voi olla noin vaikeaa. Eemelille soisi kannun sen takia mahdollisimman nopeasti että ehtisi vielä rahastamaan ulkomaille ennenkuin on liian vanha ja jos sinne haluaa lähteä. Tuo oli se pointti.Eemelillä olisi joku kiire. Nyt tai ei koskaan -tilanne päällä.
Taas yksi syy lisää olla lukematta, katsomatta ja kuuntelematta Ikaa. Täysi omahyväinen pelle.![]()
Ilveksen supertähti vaihtamassa uuteen sarjaan? Ismo Lehkosen arvio: "Kaikki joukkueet haluaa sen" - SuomiKiekko
Ilveksen tähtihyökkääjä Eemeli Suomi, 28, pelaa jälleen vahvaa kautta Liigassa. Jääkiekkoasiantuntija Ismo Lehkonen uskoo Leijonienkin vakiokokoonpanoon kuuluvan Suomen siirtyvän ensi kaudeksi Ruotsiin hyökkääjän sopimuksen Ilveksen kanssa umpeutuessa ensi keväänä. – Uskon että SHL kutsuu...www.suomikiekko.com
– Uskon että SHL kutsuu. SHL:ssä kaikki joukkueet haluaa sen tyylisen pelaajan, joka on aika helvetin helppo valmennettava ja tekee just eikä melkein sen mitä valmentaja pyytää. Pystyy tuomaan varmasti myös tulosyksikköä siihen, Lehkonen arvioi Kalju Corner -podcastissa.
Nyt oli syvää analyysia. Kuka tahansa haluaa työntekijän, joka on huippuhyvä? Eeei kai. Hyvä että asiantuntija sen kertoi meille.![]()
Ei sunkaan vahvimpia puolia taida olla tuo sarkasmin tunnistaminen.Nyt siellä kuulemma Suomen ja Mäntykiven välirikko eskaloitunut, Koskela hakee Eemeli Suomelle uutta seuraa. Terveisin Jussi Mäkinen twitterissä.. voi vittu kaikkea sitä saa nähdä![]()
On Ilveksen kannattaja ja heittää aina tollasta juttua, että ei nyt välttämättä kannata tosissaan ottaaNyt siellä kuulemma Suomen ja Mäntykiven välirikko eskaloitunut, Koskela hakee Eemeli Suomelle uutta seuraa. Terveisin Jussi Mäkinen twitterissä.. voi vittu kaikkea sitä saa nähdä![]()
Ai ssaaatana. Ottamatta kantaa mihkään muuhun, niin kyllä tuolta lähtee todennäköisesti Malhoset, Hölö, Ripa ja eritoten Mäntykivi ennen ku sieltä Suomi lähtee. Noin niinku jos ois oikeesti suksia ristissäNyt siellä kuulemma Suomen ja Mäntykiven välirikko eskaloitunut, Koskela hakee Eemeli Suomelle uutta seuraa. Terveisin Jussi Mäkinen twitterissä.. voi vittu kaikkea sitä saa nähdä![]()
Ai ssaaatana. Ottamatta kantaa mihkään muuhun, niin kyllä tuolta lähtee todennäköisesti Malhoset, Hölö, Ripa ja eritoten Mäntykivi ennen ku sieltä Suomi lähtee. Noin niinku jos ois oikeesti suksia ristissäOn Eemeli sen verran tämän seuran sielu.
Enhän mä otakkaan, ihmettelen lähinnä miks tuollasta paskaa pitää kirjoitellaOn Ilveksen kannattaja ja heittää aina tollasta juttua, että ei nyt välttämättä kannata tosissaan ottaa![]()
Jep aivan tosissaan otin tuonEi sunkaan vahvimpia puolia taida olla tuo sarkasmin tunnistaminen.
Selaappa sen muita twiittejä...mikä niitä yhdistääNyt siellä kuulemma Suomen ja Mäntykiven välirikko eskaloitunut, Koskela hakee Eemeli Suomelle uutta seuraa. Terveisin Jussi Mäkinen twitterissä.. voi vittu kaikkea sitä saa nähdä![]()