Raipen lämäri
Luottopelaaja
- Viestejä
- 2 354
Veikkaan että tästä kaverista tulee vielä kunnon taituri/pistenikkari
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyllä tässä on selvästi nähtävissä ensi kaudeksi arvokas mies. Askeleet ovat määrätietoisia ja nopeita. Varmasti alkukausi menee helposti pelaavassa kokoonpanossa, voisiko jopa Kos-Bau-Laurell jatkaa yhdessä. Tekemisestä näkee että tulee olemaan todella hyvä pelaaja.Ondrej muuten täytti eilen 19v! Huippulahjakas sälli, jonka vuodet edessäpäin. Kehitys voi olla vaikka kuinka kovaa. Ensi vuonna jo kovaa kamaa!
Kyllä tässä on selvästi nähtävissä ensi kaudeksi arvokas mies. Askeleet ovat määrätietoisia ja nopeita. Varmasti alkukausi menee helposti pelaavassa kokoonpanossa, voisiko jopa Kos-Bau-Laurell jatkaa yhdessä. Tekemisestä näkee että tulee olemaan todella hyvä pelaaja.
Schnarr niukasti parempi kuin Bau. Ymmärrän Tillua.Bau ei huhujen mukaan täällä jatka.
En nähnyt minäkään tätä. Myös Björkqvist taisi tippua jossain kohtaa, Tarkkasilmäisemmät sivistäköön, mitä tapahtui.Mitä mahto Kodille käydä? Meni ohi koko tilanne
Koitin itsekin katsoa, mutta en löytänyt minäkään mitään syytä. Toivottavasti ei mitään isompaa.Yritin ottelutallenteesta tutkia Kossin tilannetta, mutta ei siinä mielestäni näy mitään syytä putoamiselle. Kos pelaa vielä ensimmäisen erän lopussa Callen maalin jälkeen, mutta ei taida tulla ollenkaan toiseen erään. Peliakaa Liigan sivujen mukaan ottelussa 3.35 min.
Kossin pelaajakuva
Aiheutti myös yhden maalin Hifkille melko suoraan.Katsoin kolmannen erän tänään. Luistelu ja etenkin lähtönopeus parantunut entisestään. Nuo kolme ensimmäistä potkua huhhu eihän tuota miestä saa kukaan kiinni. Tulee olemaan kova.
Nuorella pelaajalla helposti nöyryys vähän unohtuu kun huomaa, että nyt on kehitystä tullut ja pärjää tällä tasolla. Kyllä se sieltä löytyy miten pelataan voittavasti.Aiheutti myös yhden maalin Hifkille melko suoraan.
Ja pitää löytyäkin jos noita pelejä mielii pelata..Nuorella pelaajalla helposti nöyryys vähän unohtuu kun huomaa, että nyt on kehitystä tullut ja pärjää tällä tasolla. Kyllä se sieltä löytyy miten pelataan voittavasti.