Otto Tiitinen

Täytyy myös muistaa se, että Otto aloitti lukio-opinnot vasta viime elokuussa. Kyse on niin nuoresta kaverista. Mies kypsyy, rohkaistuu ja alkaa esiintymään mediassa paljon enemmän seuraavien vuosien aikana.
 
Eilen oli Ilveksen uuden tulemisen suurimman legendan syntymäpäivä ja tänään kenties seuraavan suuren ilvesläisen (joskin tuskin kauhean montaa kautta meillä). Onnea Ode!



Olisi kyllä hienoa, jos Ode tulisi takaisin kotiin Ilvekseen pitkän ulkomaan uran jälkeen viimeiseksi kaudeksi tai pariksi. Menen jo todella paljon edelle, mutta jotenkin tosi sytyttävä ajatus, että ex-huuhkajat (tune: Väisänen) valitsevat nyt myös Ilveksen uran jäähdyttelypaikaksi pelkän Klubin sijaan.
 
Onhan tuota arvoa törkeän vaikea arvioida. Silti se on suomalaisen 17-vuotiaan ei-hjk-pelaajan arvioksi hyvin korkea.
 
  • Tykkää
Reactions: 000
Takaisin
Ylös