Tulosveikkaus ja otteluseuranta Pelicans - Ilves 19.9.2025

Maali oli täysin Borgin, ensin kiekko rauhassa olleesta tilanteesta omaan päähän vastustajan päästä. Siitä sitten kulmaan missä Borg häviää 100-0 oman 1vs1 tilanteensa. Eli hieno suoritus tältä nelosen senalta.

Pavlat ei yhtään torjuntaa.
 
Pelaajia oli edessä mutta noi vedot pitäisi etsiä. Viivan alta ranne ilman ohjuria eikä nyt älytöntä trafiikkia. Sanotaan että pelaajalta fiksu veto ja Pavlat piti itsensä kuolleessa kulmassa.
No meidän peli silti.
 
Ihme nukahdus taas.
 
Halpa maali taas kerran. Kova paine hyökkäyspäässä, josta harhasyöttö ja kiekko omiin. Sen jälkeen alokasmaisesti neljä ukkoa juoksi kiekon perässä ja unohti ihan täysin merkata ruutunsa. Sanoin jo 30 sek ennen maalia että nyt jos Pelsu saa kiekon siellä on kolme ukkoa aivan vapaana.
 
Neloskenttä on kyllä purjeessa... ei stn!
 
Kiva tietää, että ollaan Suomen Edmonton Oilers, joka ei osaa puolustaa vittuakaan tai jonka molarit ei osaa seistä päällää.
 
Takaisin
Ylös