Kauden 2025 omatoimimatkailuketju

Nottajoelle on bussikuljetus, jonne ehdottomasti kannattaa jengin ilmoittautua, koska se on ihan helvetisti halvempaa ja hauskempaa, mutta mikäli aikainen lähtöaika on mahoton, niin ite ainakin liikun parin kaverin kanssa 14:02 Tampereelta lähtevällä IC 25:llä. Tosin pari meistä lähtee jo 12:24 Helsingistä.

Tervetuloo liittymään seuraan ravintolavaunuun.

Edit: yhtäkkiä yksin menossa :(
 
Viimeksi muokattu:
Ilmeisesti ainoo vaihtoehto alle 18-vuotiaille on mennä viereiseen katsomoon (mikä on tarkoitettu muille kuin vieraskannattajille) kun tuo vieraskatsomo on kokonaan k18?
Selvitellään, mutta mahdollisesti näin. Aiemmin siellä ainakin oli tosiaan oma sisäänkäynti suoraan anniskelukatsomoon.
 
Veikkausliiga 2026

Lihavoidulla stadionit joissa en ole käynyt. Taisi tähän kauteen lähdettäessä olla myös neljä uutta stadionia ja Mustapekka areena tuli uutena tuttavuutena. Yksi uusi oli tavoite ja ensikaudelle kiristetään vähän vielä tavoitetta ja otetaan kaksi uutta stadionia tavoitteeksi. :)

Ilves, Tammelan stadion Tampere
HJK, Bolt areena Helsinki
IF Gnistan, Mustapekka areena Helsinki (Oulunkylä)
KuPS, Väre areena Kuopio
FC Inter, Veritas stadion Turku
TPS, Veritas stadion Turku
SJK, OmaSP stadion Seinäjoki
VPS, Lemonsoft stadion Vaasa
AC Oulu, Raatin stadion/Heinäpään stadion Oulu
FC Lahti, Hiihtostadion Lahti
FF Jaro, Project Liv arena Pietarsaari
IFK Mariehamn, Wiklöf Holding arena Maarianhamina
 
Ensi kaudella saisi Maarianhamina away osua pitkästä aikaa kesäiselle viikonlopulle.
Paras mitä Liiga voi tarjota, on huhtikuinen ja helvetin kylmä sunnuntai. Kaikki isommat turistikohteet (lue=taffelin tehtaanmyymälä) aukeaa toukokuun puolella myös sunnuntaipäiviksi, joten pidähän hauskaa pussikaljalla siinä keskuspuiston (tai mikä lie se nyt oikeasti onkaan siinä kaupungintalon(?) edessä) penkillä!
 
Paras mitä Liiga voi tarjota, on huhtikuinen ja helvetin kylmä sunnuntai. Kaikki isommat turistikohteet (lue=taffelin tehtaanmyymälä) aukeaa toukokuun puolella myös sunnuntaipäiviksi, joten pidähän hauskaa pussikaljalla siinä keskuspuiston (tai mikä lie se nyt oikeasti onkaan siinä kaupungintalon(?) edessä) penkillä!
Ja pelihän laitetaan alkamaan joko kello 15:00 että tulee helvetin kiire laivasta otteluun tai kello 19:00 jotta on mahdollisimman pitkä päivä siellä puiston kylmällä penkillä.
 
Joskus ainakin oli saarelaisilla toivepelipäivinä sunnuntait joten se ainakin on edesauttanut sunnuntaireissujen määrää vuosien varrella. Kolmenä viimeisimpänä kautena ne on kuitenkin osunut huhtikuulle kaiken lisäksi joten ei tämä helppoa ole ollut. Mutta tietysti jos rupeaa hurjastelemaan ja menisikin lentokoneella niin olisi toki nopeampaa mutta en siitä tosin tiedä miten hyvin lentoja sinne menee.
 
Takaisin
Ylös