Petri Kontiola

Nyt kuuntelin tämän ketjun innottamana tämän Sihvosen kiukaan, ja voin allekirjottaa kaikki mitä sanot.
Alkoholisti keksii vaikka minkämoisen syyn/vaihtoehtosen totuuden miksi ryypätä. En tiä kummosia noi Minnesotahoidot sun muu on käytännössä, mutta rehellisyydestä itselle olis hyvä alottaa.

Vaikka Konna oli hieno pelaaja ja ihmisenäkin varmasti mukava tyyppi, ni kyllä toi kevät jätti huonon maun.
Konnalla on aivan liian kova luotto omiin mielipiteisiinsä. Ylivoimalla riittää aina sama poikittaissyöttö neliön läpi, "koska kyllä se joskus menee läpi ja sitten tulee maali." Ai niinkuin tuolta pohjalta tämä fakiiri odotteli sopimuksia Liigajoukkueiden valmennukseen suorilta ilman koulutusta? Aika jännä ettei löytynyt.

Fanittaa Venäjän kulttuuria kovasti. Muttei halua ottaa kantaa Venäjän nykytoimiin, koska se ei "liikuta häntä millään lailla."

Tavallaan hyvä tarinamies, mutta aika mulkun kuvan jättää itsestään näissä. Omat tehopisteet kiinnosti ohi joukkueen menestyksen, ehkä pari viimeistä kautta osasi katsoa joukkueenkin menestystä, mutta ei ainakaan Ilveksen aikaiset dokaillut puolla tuotakaan. Niin kova Venäjän kulttuurin (rahan) fani, että ei reppana uskalla ottaa edes kantaa maan nykytoimiin.

Väsynyt, väsyneempi, Konna.
 
Ai niinkuin tuolta pohjalta tämä fakiiri odotteli sopimuksia Liigajoukkueiden valmennukseen suorilta ilman koulutusta? Aika jännä ettei löytynyt.

Eikös niitä nimenomaan olisi löytynyt sekä ilmeisesti Ilveksestä että Tapparasta, mutta pämppäämisellään pilasi mahdollisuutensa? Ja sitten olikin jo comebackin aika.
 
  • Tykkää
Reactions: M22
Eikös niitä nimenomaan olisi löytynyt sekä ilmeisesti Ilveksestä että Tapparasta, mutta pämppäämisellään pilasi mahdollisuutensa? Ja sitten olikin jo comebackin aika.
Näinhän se oli, että sopimuksia olisi ollut. Onnistuihan tuo vielä kerran toista näistä joukkueista huijamaan "raitistumisellaan", mutta eipä tuo siltä näytä enää se kirkkain kaulassa.

Konna on mun silmissäni ihan täysi pelle, joka ei tuota mitalia ansainnut. Tappara olisi sen voittanut ilman Konnaakin.

Ja kyllä, olen katkera, mutta olen katkera siitä, että tuo punaposki otettiin meidän joukkueeseen vaikka tuo alkoholismi oli varmasti tiedossa jo ennestään.
 
Teki tuolla viimeisellä huijauksellaan 16 peliin 1+9 Playoffeissa.

Ja Ilveksen ensimmäisellä mitalikaudella yli 20 vuoteen 13 peliin 1+6. Tuon maalin kaikki varmaan muistavatkin.

Että ihan ok alkoholistille kuitenkin.
 
Takaisin
Ylös