Repomies
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 20 079
Ei todella. Viittasin vaan siihen että eilen sanoin että kotimaan kaukaloihin Joona saapuu mutta ei Ilvekseen.Onko hyvä fiilis?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei todella. Viittasin vaan siihen että eilen sanoin että kotimaan kaukaloihin Joona saapuu mutta ei Ilvekseen.Onko hyvä fiilis?
Saako halata pelaajat / toimiston väen?Samaa mieltä.
Toki itse annan Tillulle sen 15min aikaa pakata.
Ei.Saako halata pelaajat / toimiston väen?
Aurinkorannikolle voivat mennä Ripan kanssa halailemaan, kunhan pysyvät poissa Ilveksen toiminnasta.Saako halata pelaajat / toimiston väen?
Ei todella. Viittasin vaan siihen että eilen sanoin että kotimaan kaukaloihin Joona saapuu mutta ei Ilvekseen.
Turhaa jossittelua. Tämän seuran talous ei ole millänsäkkään vaikka jouduttaisiin maksamaan Iksasta 100 kiloa enemmän mitä aluksi oltaisiin oltu valmiita maksamaan. Näille omille pojille jotka ovat jättäneet jälkensä seuran sieluun ja kannattajien sydämiin pitäisi aina olla valmis maksamaan se mitä ansaitsevat.Hitto kun tietäis ne summat missä tässä on liikuttu niin voisi vähän tutkiskella ja ehkä ymmärtää asiaa paremmin.
Kyllä me saadaan sisäisellä kasvulla nämäkin kaverit sinne sarjan eliittiin.Nautiskellaan me Haatasesta ja Ratisesta. Katsotaan kuka tekee eniten maaleja ja pisteitä.![]()
Kun jotkut elättelivät toiveita. Harmi.Joo, sehän se on tärkeintä ja kiireisintä tällä surun hetkellä, että pääsee kertomaan että mitäs minä sanoin.
Sama.Turhaa jossittelua. Tämän seuran talous ei ole millänsäkkään vaikka jouduttaisiin maksamaan Iksasta 100 kiloa enemmän mitä aluksi oltaisiin oltu valmiita maksamaan. Näille omille pojille jotka ovat jättäneet jälkensä seuran sieluun ja kannattajien sydämiin pitäisi aina olla valmis maksamaan se mitä ansaitsevat.
Ilveksen johdolta tämä on vain ja ainoastaan pihtailua, arvostuksen puutetta ja laiskuutta.
Itseltäni loppui tähän paikkaan Ilveksen jääkiekkotoiminnan tukeminen niin kauaksi aikaa kun mouho-Timo on puikoissa. Teen myös osani jotta esimerkiksi lähipiirissäni toimittaisiin samalla tavalla.
Ilveksen tuntien siellä on tarjottu karkkirahoja ja toivottu, että tullaan takaisin pelkästään rakkaudesta seuraan ja samaan aikaan maksetaan Lantoille markkina-arvoa yli puolta korkeampaa palkkaa.Ylen eri lähteistä saamien tietojen mukaan myös Ikosen kasvattajaseura Ilves tarjosi hyökkääjälle monivuotista sopimusta.
Lainaan omaa viestiäni eiliseltä. Mutta jos se tässä hetkessä sen muutaman kympin olisi enempi maksanut niin siinä olisi ollut yksi varma palanen minkä päälle rakentaa pitkäksi aikaa tarinaa. Tähän Ilveksen toimiston pelisilmä ei mielestäni riitä.Iksa on pelaajana ja ihmisenä ja Ilveksenä sellainen, että kaiken mennessä nappiin vetäisi uransa loppuun kotona ja jopa sitä kaliiberia että voisi olla ihan aiheellista keskustella (menestys huomioiden), jopa siitä että olisiko paikkaa pelipaidalle Areenan kattorakenteissa.
Tämän kaltainen pelisilmä mielestäni uupuu toimistolta.
Ja ei tämä ei ollut mikään vaatimus että Iksan paita pitäisi ehdoin tahdoin jäädyttää mutta ehkä tuosta saa ajatuksestani kiinni. Tuossa seuraavat 10v, pari pyttyä ja kapteeniston natsoja.