Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Iha uskomattoman tehokkaasti aina voittaa pallon takaisin kunnon koukulla. Miten noin lyhyillä jaloilla voikaan olla niin hyvä noissaRaymond on kyllä varmaan sarjan paras takakarvaaja/pallorosvo
Vaikea tästä nyt on vielä mennä sanomaan. Haastovimmaa on.Onko Baranovin poika ollu hyvä?
Aika vähän toistaiseksi näyttöjä ja tekoja. Äskettäin teki terävän tempokuljetuksen päätteeksi ohituksen ja ok kudin vähän etuyläkulmasta ohi/yli. Siitä kulmasta ehkä syöttö tai keskitys olisi toiminut paremmin. Näytönhaluja ainakin riittää.Onko Baranovin poika ollu hyvä?
Hytönen tehnyt kyllä voittavia tekoja tänään, vaikka maalit puuttuu.Hytönen on kyllä teatraalinen kaatumaan, vaikka aivan selkeä rike ja punanen tuo olikinTää on nii Temen vuos kyllä
![]()
7 vaihtoa sallittu, vaihtotapahtumien määrästä en mene takuuseen.Montako vaihtoa ja vaihtotapahtumaa on käytettävissä?
Kyllä, kiitos. Vakautti keskikentän hienosti. Todella rauhallista tekemistä.Saisiko Multalalle pitkää jatkolappua? On pelaamassa vahvaa pre-seasonia ja luulisi suunnan olevan vain ylöspäin.
Buuuuu. Nyt olisi paikka hävitä tahallaan ja pitää liigacupin perinteitä yllä.Hei! Voitto Oulusta ja ei jouduta kohtaa Interiä välierässä![]()
Ja sitten Lahti kotona kiitos. Lahdelle riittäisi voitto joko Gnistanista tai mifkistä jatkopaikkaan.Hei! Voitto Oulusta ja ei jouduta kohtaa Interiä välierässä![]()
Ja hävitä Suomen cupissa samalle Veikkausliigajoukkueelle joka kohdataan edellisellä tai seuraavana viikonloppuna. Arpajumalat HJK tai Oulu. Lets gooBuuuuu. Nyt olisi paikka hävitä tahallaan ja pitää liigacupin perinteitä yllä.
Ei me Lahteakaa koskaa voitetaJa sitten Lahti kotona kiitos. Lahdelle riittäisi voitto joko Gnistanista tai mifkistä jatkopaikkaan.
Ja hävitä Suomen cupissa samalle Veikkausliigajoukkueelle joka kohdataan edellisellä tai seuraavana viikonloppuna. Arpajumalat HJK tai Oulu. Lets goo
Liigacup on menetetty. Muutenkin Oululla on täydet saumat voittaa Ilves lepoedulla ja näen tässä tähän mennessä parhaan ”mahdollisuuden” ohipelille. Katseet kohdituukin enemmän tuohon Suomen cupin arvontaan.Ei me Lahteakaa koskaa voiteta![]()
– Ensinnäkin varmistimme välieräpaikan Liigacupissa, mikä on ollut koko ajan tavoitteenamme. Voittoputki jatkuu, mihin voimme olla todella tyytyväisiä. Kokonaisuutena se, että pystymme löytämään keinot voittaa, vaikka aina peli ei olisikaan täysin sitä, mitä toivoisimme, on tosi iso juttu meille.