Maaotteluseuranta

Mikä karma?
Jos noin hyvällä pelaajalla on tarve olympiavälierässä heittää kuolevaa joutsenta hankkiakseen jäähyn, niin se iskee sitten tämmöisissä takaisin.

McDavid se ei vaan näytä pystyvän voittamaan..
 
Kyllä tää mulle maistuu. Kanukit olleet niin ylimielistä kansaa ihan kisojen alusta saakka ja sukeltaja #29:n tupin mälvääminen lämmittää.

Helleltä ihan ok matsi muuten
Tässä ei oikein hyviä vaihtoehtoja ollut. Joko kuvailemasi Kanada tai trump-usa. Valitse nyt noista….
 
Mcdavid on maailman paras pelaaja mutta olipa heikot vaihdot jatkoajalla. Puski yksin kiekon kaksi kertaa, molemmat päättyivät jenkkien riistoon, ensimmäisestä huippupaikka Quinn Hughesille, toinen riisto mistä toinen Hughes laittaa kiekon maaliin.
 
Jos noin hyvällä pelaajalla on tarve olympiavälierässä heittää kuolevaa joutsenta hankkiakseen jäähyn, niin se iskee sitten tämmöisissä takaisin.

McDavid se ei vaan näytä pystyvän voittamaan..
Kai sä nyt olympialaisten välierässä korostat, jos naamaan tulee osumaa.
 
Mikään tässä maailmassa ei ilmeisesti ole niin nöyryyttävää kuin naiset ja naiseus.
Pohdin jo mitä vastaisi, mutta enpä tämän kummempaa. Sä tiedät varmasti ihan hyvin mitä meinattiin, mutta jos haluat tahallaan tulkita jotain muuta niin onneksi olkoon.
 
1771777349233.png
 
Tämä on viimeinen offtopic-viesti, mutta @aaaa :lle tiedoksi, aion käyttää vastaavia vertauskuvia jatkossakin, jos ne sua häiritsee niin ilmottele ylläpidolle, jos siltä suunnalta ei nähdä meikäläisen viestintää loukkaavaksi, niin sun kannattaa varmaan lopettaa forkan lukeminen.


Itse pelistä: olihan se nyt taas miesmuistiin huikein jääkiekkopeli mitä on nähty, niinkuin olettaa saattoi.
Huikea on tuo taito noilla kahdella joukkueella, ihan ei vielä Ilveksen pelit vastaa tuota, mutta ehkäpä keväällä!
 
Takaisin
Ylös