ADX_03
Luottopelaaja
- Viestejä
- 9 203
Jatkiksessa juttua, että tämmöinen Petr Fridrich olisi matkalla Suomeen ensi kaudeksi.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Meille nyt ei ainakaan ole tulossa. Ei mitään tarvetta. Näitä 2-3 kentän pelaajia on jo enemmän kuin tarpeeksiJatkiksessa juttua, että tämmöinen Petr Fridrich olisi matkalla Suomeen ensi kaudeksi.
Meille nyt ei ainakaan ole tulossa. Ei mitään tarvetta. Näitä 2-3 kentän pelaajia on jo enemmän kuin tarpeeksi
Olisi hyvin Timomaista.....kuuluisat viimeiset sanat.
Jäätiin rannalle Ikosen ja Bryggmanin kanssa, niin hankitaan arpa tshekeistä.
Sopisi kuvioon.
Mutta joo, varmaankin muualle...
Meille nyt ei ainakaan ole tulossa. Ei mitään tarvetta. Näitä 2-3 kentän pelaajia on jo enemmän kuin tarpeeksi
Nyt täytyy kyllä nostaa käsi pystyyn vihreen merkiksi. Katsoin ensin nopeasti vain tämän ja edellisten kausien statsit enkä perehtynyt syvemmin ja sitä kautta tyrmäsin kaverin jo 2-3 kentän hyökkääjäksi. Nyt tarkemman chekkauksen jälkeen onkin laatupelaaja, mutta siltikään en nyt hirveästi pomppisi riemusta, jos tämä kaveri pelaisi ykkösen laidassa ensi kaudella, kun samalle tontille on kaavailtu Ikosta ja Bryggmannia, joka ovat molemmat tasonsa näyttäneet jo tässä sarjassa.Tämä Fridrich oli siis Tsekin Liigan maalipörssin neljäs tällä kaudella. Todella kova pelimies lähtökohtaisesti myös about saman tasoiseen SM-liigaan siis, eikä mikään kolmosketjun jätkä.
Tietenkin sopeutumisista uuteen liigaan ja muusta ei kenenkään ekaa kertaa Liigassa olevan kohdalla tiedä, ennen kuin näkee, mutta lähtökohdista puhuttaessa tässä on ykköspyssy johonkin Liiga-joukkueeseen.
Ikää 25v ja aika tasainen kehityskäyrä kotimaassa. Voisi ajatella että se sarja on pelattu ja kovempaan vaatimustasoon tänne kehittymään ennen siirtymistä kirkkaampiin valoihin. Kelpaisi.Tämä Fridrich oli siis Tsekin Liigan maalipörssin neljäs tällä kaudella. Todella kova pelimies lähtökohtaisesti myös about saman tasoiseen SM-liigaan siis, eikä mikään kolmosketjun jätkä.
Onko ja jos on niin millä helevetillä me hävitään tarjouskilpailuita yksi toisensa jälkeen ?Haisee Ilvekseltä. Samoihin aikoihin tuli vahvempia huhuja Bryggmanin TPS-siirrosta. Tillulla kuitenkin kärkiseuran budjetti että vaikka siitä haluaa pihistellä niin tyhjin käsin ei jäädä. Tämä voisi olla se budjettiratkaisu.
Ihmettelen jos ei päädy HIFKiin. OJ + Santahamina.![]()
SM-liigassa loistanut nuori suomalaistähti sai lähtöpassit Sveitsistä
Niko Huuhtanen ei jatka Bielin paidassa.www.iltalehti.fi
TIMOOOOOOO. Nyt tarjoukset kuntoon ja fyysisyyttä kärkeen.
Huuhtanen voisi tuoda kyllä hyvää ja kaivattua energiaa ja röyhkeyttä hyökkäykseen.![]()
SM-liigassa loistanut nuori suomalaistähti sai lähtöpassit Sveitsistä
Niko Huuhtanen ei jatka Bielin paidassa.www.iltalehti.fi
TIMOOOOOOO. Nyt tarjoukset kuntoon ja fyysisyyttä kärkeen.
Hölö + Pirkkalan rennosto
Tänne vaan!
Sama 1985 sielä,oli muuten muutamat Suomen mestarikki sielä!Ai että kyllä vanha kunnon Pirkkala. Itsekään en ollut edes urheilija ja kävin siellä melkein vain kääntymässä![]()
Sama vika itsellä. Sain vielä yövapaita niin enpä paljoa kasarmilla ollutAi että kyllä vanha kunnon Pirkkala. Itsekään en ollut edes urheilija ja kävin siellä melkein vain kääntymässä![]()
Vähän heikosti löytyi omalla YouTube-scouttauksella videoita, mutta omaan silmään luistelu näytti karmealta. Tehotonta töpötystä - jalat kyllä käyvät, mutta mitään ei tapahdu. Kankean oloinen, Tokmanni-Borg.Nopealla scouttauksella
- nopea luistelija
Vähän heikosti löytyi omalla YouTube-scouttauksella videoita, mutta omaan silmään luistelu näytti karmealta. Tehotonta töpötystä - jalat kyllä käyvät, mutta mitään ei tapahdu. Kankean oloinen, Tokmanni-Borg.
Kiitos, mutta jyrkkä ei.