Liigan otteluseuranta (pl. Ilves)

Ei mennyt edes kurinpitoon. Melkoinen vitsi jälleen kerran.

Ei kai, sillä kuten aiemmin opimme, moraali on Tapparan puolella korkealla:
_20210213_223133.JPG
 
Oli aika sikamainen polvitaklaus Moraviciltä. Ihme, että Kestner nousi siitä samoin tein tolpilleen. Btw. peli oli aika viihdyttävää Tapparan lopun kavennusta lukuun ottamatta.
 
Tappara ja Pelsut hävis, no tietysti Ilveksenkin piti hävitä. Pistekeskiarvolla vain voitot parantaa, tuo pistekin vie keskiarvoa aina alaspäin.
 
Varsin iso peli pelataan tänään Hämeenlinnassa.

Jos Sport tuolta voiton onnistuu ottamaan, niin vaasalaiset alkavat olla pienellä ja hennolla otteella kiinni pudotuspelipaikassa, kun taas HPK voi melkeinpä heittää jäähyväiset pudotuspelijunalle.
 
"Kontiolaa taklattiin tänään HPK-Sport pelissä. Poistui sen jälkeen pukukoppiin niskojaan venytellen. Löytyy 2. erästä ajassa 0-10 minuuttia pelattuna."
 
Outo oli Jukureiden valmentajavaihto, mutta näköjään tehnyt tulosten valossa hyvää.

Kauppilan kanssa kolmesta pelistä kolme voittoa ja nyt kahden erän jälkeen johdossa Lahdessa. Hyvävireinen kotijoukkue siis keskiviikkona vastassa.
 
Takaisin
Ylös