Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - Lukko Playoffs 22.4.2021 18.30

Status
Viestiketju on suljettu.
Huomioita:
Nyt voi katsoa paineitta lopun pelin..!
Joni Ikonen näytti jo ihan pelaajalta..!
Tuomarit kävivät keräämässä lukkolaisen mailan saman tien sieltä raumalaisten puolustusalueelta lojumasta... :D
 
Jokohan seuraavalle erätauolla voitaisiin alkaa tiputtelemaan pelaajasopimuksia ensi kauden joukkueeseen, tämä on selvästi jo lopettanut.
 
Jalon ja Tillun pitää taikoa oikea joukkue, tai meikä pysyy kotona. Tätä kuraa ei enään kestä. Aivan kaameaa, surkeaa ja hirveää tekemistä koko organisaatiolta!
 
Hmm... Olisiko nyt aika nauttia annoksellinen kriisifruttia?
Hardsporttia joka äijä naamariin, lyödään jotain ihme sulavaa rasvaa äijiin niin paikat lähtee liikkeelle ja niille joiden liike ei viel ole lähtenyt yhtään liikkeelle niin kylmägeeliä paikkoihiin ja vähän jotain geeliä, jos vielä liike pysyy paikallaan niin polttelee perkuleesti illalla.
 
Pakko olla joka ukko Mäkkäriä ja paria muuta lukuunottamatta klesana, ei voi mikään muu selittää tollasta pappakiekkotempoa Ipan pelissä.. Hajutonta, halutonta, ketään ei kentällä kiinnosta edes yrittää voittaa.. Ikinä ei ole ollut edes ajatuksissa ollut sulkea töllöä vaikka miten Ipa olisi kyntänyt, mutta nyt on pariinkin kertaan jo käsi hapuillut kaukosäädintä. Huhhuh mikä esitys menossa, ei voi muuta sanoa.
No no, älä pilkkaa pappakiekkoa.
 
Tämän päivän kokoonpanon 21 pelaajasta puolet vaihtaa maisemaa kauden päätteeksi. Ehkäpä tuokin voi vaikuttaa, ei niin sanotusti paljoa napostele kun on pelko että joutuis pelaan vielä huomenna.
 
Onko tätä Saravoa pakko kuunnella erätauolla. Jotenkin hermot vähän kireellä pahoittelen, jos pahoitan jonkun mielen täällä palstalla.
 
Suurin vitsi kyllä on tämä helvetin: "tämä bändi ei soita hitaita" Sit jengi on täynnä myttysiä, jonikosia, lepejä, antosia jne. Noilla olisi vaikeuksia pysyä jonkun hoivakodinkin lätkäjengin tahdissa. Sitten vaihtoaitiossa seisoo sellainen toteemi, jonka peliin reagointi on jotain muumion tasoa :(
 
Tämän päivän kokoonpanon 21 pelaajasta puolet vaihtaa maisemaa kauden päätteeksi. Ehkäpä tuokin voi vaikuttaa, ei niin sanotusti paljoa napostele kun on pelko että joutuis pelaan vielä huomenna.
katoitko Lukon kokoonpanoa siellä ei jatka juuri kukaan ensikaudella, maalivahti ja pari junnua
 
Ei tule mieleen näin surkeaa pudotuspeliesiintymistä Ilvekseltä ties kuinka pitkään aikaan, mitä tämä kevät on ekaa KooKoo-matsia lukuunottamatta ollut. Oli syy mikä tahansa.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös